Juhokórejský výroba si zrejme stanovil, že to čo je bežne na časti steny by ju mohlo úplne nahradiť. Televízor na miesto steny skutočne predstavil a nazval ho patričným názvom “Wall Luxury”. Jeho uhlopriečka je až šialená, 292 palcov.

Televízor na miesto steny? Nie je problém.

Tohtoročná výstava InfoComm patrila aj najväčšiemu konkurentovi spoločnosti Apple, Samsungu. Všetci vieme, že táto firma sa nezaoberá len výrobou smartfónov či počítačov ale predovšetkým elektroniky všetkých možných sekcii.

Televízor na miesto steny. Samsung taký predstavil. - svetapple.sk
Televízor na miesto steny. Samsung taký predstavil. – svetapple.sk

Je jedno či ide o práčku, mikrovlnku alebo televízor. V tomto je Samsung naozaj špička a dôkazom je aj fakt, že s ním Apple v oblasti TV dokonca spolupracuje formou AirPlay. Teraz však posunul latku o úroveň vyššie. Najnovší produkt v najvyššej konfiz dielne tohto výrobcu má šialených 292 palcov, čo predstavuje 741 cm pri rozlíšení 8K UHD (7680 x 4320 pixelov).

Samozrejme ide o vrcholovú konfiguráciu tohto zariadenia. Najmenší televízor zo série Wall Luxury bude mať “iba” 73″ čo predstavuje asi 185cm a Full HD rozlíšenie. Ak vás zaujíma cena takéhoto monštra, pravdepodobne vás sklameme. Samsung si ju radšej nechal pre seba a je to v podstate aj pochopiteľné.

Je možné, že sa bude jednať o sumu presahujúcu aj 10 000€ a takýto televízor si nebude kupovať niekto, koho skutočne zaujíma, koľko stojí. Ak ho raz bude chcieť zaplatí ho a vybavené. Čo nás však zaujíma viac je to, či takáto uhlopriečka nie je už moc veľká pre oko. Predsa len aj naše zorné pole má určité obmedzenia a mať takúto steno-televíziu doma nemusí byť prakticky zážitok ale len frajerina.

Púšťať filmy si budete môcť viac ako 11 rokov.

Ak vás zaujíma životnosť takejto mašinky, tak Samsung informuje minimálne 100 000 hodín a viac. Suma sumárom je to 11,5 roka sústavného sledovania. Pokiaľ ho denne zapnete len na pár hodín, teoreticky by vám mohol vydržať aj 20-30 rokov. Otázne ale je, akú elektroniku za tých 20-30 rokov budeme mať. Možné využitie teda nevidíme u bežných spotrebiteľov, tí si kupia normálnu verziu televízora, ktorá má povedzme tých 73″.

Wall Luxury budú chcieť pravdepodobne veľké firmy. Televízor na miesto steny sa hodí napríklad pri prezentáciách, v halách, v átriách a podobne. Navyše môže slúžiť bez problémov dlhé roky a jeho obraz bude mimoriadne ostrý. Čo si o tomto počine myslíte vy?

Televízor na miesto steny. Samsung taký predstavil. - svetapple.sk
Televízor na miesto steny. Samsung taký predstavil. – svetapple.sk

zdroj: Samsung

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here