AirPlay príde na nové televízie už onedlho. Takúto správu by sme možno ešte pred pár rokmi neočakávali ani v najlepších snoch. Predsa len tu za týmto účelom fungovala Apple TV. Jablková spoločnosť ale ide s dobou a používateľom ponúka nové možnosti.

AirPlay príde na nové televízie

Pre tých čo nevedia, táto funkcia slúži na streamovanie obsahu do iných zariadení. Doteraz bolo podporované v podstate len stremovanie hudby do iných ako Apple výrobkov. Tu sa uplatnili rôzne prenosné či neprenosné reproduktory alebo priamo automobily.

Ak chcel ale človek pozerať napríklad video zo svoje knižnice v iPhone doma na televízore, potreboval Apple TV (alebo inú krabičku, ktorá takéto zdieľanie podporovala). Bola to teda nechcená komplikácia, ktorá aj niečo navyše stála. Teraz sa to ale celé zmení. AirPlay príde na nové televízie. Apple ho sprístupnilo výrobcom. Prvý výrobca, ktorý príde s podporou je navyše poriadnym paradoxom.

AirPlay príde na nové televízie už onedlho - svetapple.sk
Niečo podobné funguje už dnes. Nejde ale o AirPlay- svetapple.sk

Apple začne so Samsungom

Čítaš správne. AirPlay príde na nové inteligentné televízie od Samsungu už onedlho, čo potvrdili obaja výrobcovia. Vďaka tomuto zdieľaniu bude možné sledovať filmy, videá či fotografie behom niekoľkých sekúnd a to bez nutnosti pripojenia externého zariadenia. Navyše tu bude možno prehrávania hudby a zrkadlenia obrazovky. To ale nie je všetko. Špecialita, s ktorou Samusng príde je totižto podpora niektorých aplikácií od Apple priamo v jeho systéme.

- Reklama -

Vďaka nej si bude môcť napríklad používateľ pozrieť filmy, ktoré si zakúpil klasicky v internetovom obchode iTunes. Samsung ale nebude jediným výrobcom, ktorý bude niečo takéto podporovať. Apple na svojich internetových stránkach už informovalo o tom, že AirPlay príde na nové televízie avšak bližšie nešpecifikovalo, o aké značky pôjde. Môžeme teda očakávať aj iné renomované spoločnosti ako LG či Phillips, ktoré si určite takúto šancu nenechajú ujsť.

Tu nastáva aj otázka čo sa bude diať s Apple TV. Svoje využitie bude mať samozrejme aj naďalej ale akonáhle budú mať možnosť ľudia používať AirPlay v spomínanej miere, je dosť možné, že už krabičku od Apple potrebovať vôbec nebudú a tak sa prestane kupovať – predávať.

AirPlay príde na nové televízie už onedlho - svetapple.sk
AirPlay príde na nové televízie už onedlho – svetapple.sk

zdroj: Apple

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here