Prednedávnom sme zašli do predajne Apple resellera, aby sme otestovali hodinky Apple Watch. Začali sme pri malých stoloch, kde boli rozmiestnené rôzne modely. Vo všetkých prípadoch išlo len o základné Apple Watch Sport, no a vystavené boli aj hodinky z nerezovej ocele, avšak tie si človek nemohol chytiť do ruky. Boli zaliate v plaste s displejom, ktorý vysvetľoval, čo a ako sa dá s hodinkami robiť. Nám sa ale podarilo získať aj drahší model, z nerezovej ocele, a hneď s náramkom Milanese Loop. Razom sme zistili, ako je možné, že je niekto ochotný priplatiť tak nehoráznu sumu!

Ten neskutočný feeling z Apple Watch. Ako to len v tom Apple robia?

Nech máme Apple akokoľvek radi, musíme si povedať na rovinu, že hodinky Apple Watch sú neuveriteľne predraženým produktom a sú skôr vecou prestíže ako nejakej užitočnej kúpy. Každopádne, ľudia ich kupujú ako na bežiacom páse a to zďaleka nie len tie najlacnejšie. Vo veľkom sa predávajú aj drahšie modely, ktoré sa hravo dostanú aj na dvoj, či dokonca trojnásobok základnej ceny za hliníkový model s nylonovým náramkom.

- Reklama -

Hovoríme presne o tých hodinkách, pri ktorých je použitá nerezová oceľ a náramok Milanese Loop, ktorý je taktiež z tohto materiálu. Jediný rozdiel oproti základným Apple Watch Sport je v sklíčku. Model Sport používa len Gorilla Glass, zatiaľ čo model Apple Watch má zafírové sklíčko. Ináč sú s výnimkou použitia iného materiálu totožné. Materiál určite nie je drahší ako pár desiatok dolárov avšak Apple predáva oceľové modely o niekoľko stovák drahšie.

Apple Watch - svetapple.sk

Človek by si ich určite nekúpil len tak na internete, ak by ich pred tým nedržal v ruke. Dokonca si myslíme, že by si ich nekúpil ani vtedy, ak by sa k ním v predajni nedostal. My sme sa slušne opýtali chalanov na to, či by nám mohli ukázať aj nejaké drahšie modely a výsledok? Ochotne nám doniesli drahšie zariadenia a náš graf spokojnosti razom stúpol.

Do hodiniek sme sa okamžite zamilovali a naša peňaženka bola zrazu ochotná priplatiť 300 euro za prestíž. Človek je až blázon keď má niečo tak nádherné na rukách a najmä vtedy, ak na to predtým nadával, pretože to bolo príšerne drahé. Behom sekundy sa dá zmeniť názor a naozaj nevieme, ako to v Apple robia. Každopádne, robia to dobre a myslíme si, že vďaka takémuto prístupu a hlavne produktom budú zisky stále rásť!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.