Hodinky Apple Watch nie sú iba predĺženou rukou iPhonu, ale dokonalým nástrojom na sledovanie zdravotných funkcií. Nová správa portálu Fox5 Atlanta pojednáva o ďalšom príbehu, kde sa hlavnej úlohy pri záchrane života zhostili práve Apple Watch.

V prípade Mika Menanda sa jednalo konkrétne o funkciu detekcie pádu, ktorá ho zachránila pred takmer istou smrťou. Keď sa Mike začiatkom tohto roka vybral na túru v národnej rekreačnej oblasti Chattahoochee River, jeho dvoch psov vystrašil kojot, čo viedlo k Mikovmu pádu z veľkej výšky.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Funkcia, ktorá dokáže zachraňovať životy

Dvojica psov bola z divokého zvierať vystrašená. Z tohto dôvodu ho omylom hodili na zem a ťahali za sebou z cesty.

Jeho Apple Watch vďaka užitočnej funkcii zaregistrovali pád a automaticky zavolali záchranku. Pri páde si zlomil nohu a musel podstúpiť operáciu, pri ktorej mu do nohy vložili tyč z titánu.

Menand povedal, že nevie, čo by sa stalo, keby sa na jeho ruke nenachádzali Apple Watch. Hodinky odoslali textovú správu s jeho polohou, na čo promptne zareagovali záchranné zložky a previezli ho do nemocnice.

Funkcia Apple Watch, ktorá deteguje pád, funguje tak, že rozpozná náhly pád a okamžite zavolá záchranku, ak osoba nepotvrdí, že je v poriadku do jednej minúty.

Ak má osoba nastavený kontakt pre prípad núdze, tento kontakt dostane textovú správu a mapu s polohou hodiniek v čase pádu.

Apple Watch detekcia pádu
Zdroj: SvetApple

Ako funguje detekcia pádu v Apple Watch?

Funkciu detekcie pádu si môžete aktivovať v prípade, že vlastníte Apple Watch Series 4 alebo novší model hodiniek. Nájdete ju v nastaveniach v podkategórii SOS alebo v mobilnej aplikácii Watch. Pri aktivácii je nutné zvoliť pohotovostný kontakt, ktorý bude informovaný v prípade nehody.

Ak náhodou dôjde k pádu, Apple Watch ho detegujú a pokúsi sa vás upozorniť pomocou vibrácií a zvukového alarmu. Ak ho do minúty nevypnete, hodinky automaticky informujú pohotovostný kontakt.

Dajte si však pozor a uvážte, či je pre vás táto funkcia naozaj potrebná. Ak patríte medzi fyzicky aktívnejších ľudí, funkciu môže vyvolať aj prudší pohyb rukou. Funkcia je preto skôr určená pre starších ľudí, ktorí sú náchylnejší na zranenia spôsobené pádom.

Prečítajte si tiež  Pozrite si vzácny prototyp Apple Watch: Takto vyzerali prvé hodinky od Apple ešte pred produkciou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -