Včera sme zverejnili článok o tom, ako mohlo Apple riešiť “nepodarenú” šošovku fotoaparátu na zadnej strane zariadenia. Tento koncept iPhonu 11 sa vám páčil najviac. Presne preto sme sa rozhodli, že vám ho ukážeme bližšie ako len na jeden fotke…

6Tento koncept iPhonu 11 sa vám páčil najviac.

O originálny návrh dizajnu iPhonu 11 sa postaral dizajnér Philip Goolkasian. Ten navrhol produkt, ktorý má úplne ináč riešenú zadnú kameru ako zariadenia, ktoré poznáme dnes. Rovnako tak by sa odlišovala aj zadná časť produktu. Tu by sme našli na miesto lesklého skla špeciálne, matné sklo.

To zrejme aby zvýraznil sklenenú časť v hornej časti zariadenia. Apple by tu vďaka tomuto tvaru mohlo umiestniť oveľa viac ako len 3 šošovky fotoaparátu a vzhľadom na doteraz známe plány o implementácií 3D senzoru niečo podobné možno aj bude musieť urobiť…

Z prednej strany sa samozrejme nič nemení. Displej edge-to-edge ostáva rovnaký ako aj v iPhone XS a ponúka uhlopriečku v prípade menšieho modelu 5,8″ s technológiou OLED.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here