Apple je spoločnosť, ktorá si nemôže dovoliť urobiť žiadnu chybu a tak zvažuje každý jeden krok, ktorý urobí, niekoľko mesiacov dopredu. Dôkazom toho sú aj hodinky Apple Watch, ktoré sa začnú predávať až tento rok, aby z časti znížili prepad akcií Jablkovej spoločnosti! Prečo? Môže za to iPhone!

iPhone a Apple Watch

S príchodom väčších iPhonov opäť vzrástol záujem o jeho kúpu. Apple hlási rekordné predaje a je jasné, že tento rok nebude taký úspešný ako ten minulý. Je to vlastne veľmi jednoduché. iPhone 6S neprinesie žiadne prevratné funkcie ale len niekoľko vylepšení ako aj silnejší procesor Apple A9 a pravdepodobne 2GB RAM. Práve preto musí Apple urobiť niečo, aby straty neboli až tak výrazné. Tým niečim je začiatok predaja hodiniek Apple Watch, ktoré by mali aspoň z časti pokryť stratu z novej generácie iPhonu. Analytici však odhadujú, že akcie spoločnosti klesnú aj napriek snahe dorovnať zisky cez Apple Watch až o 20%. Uvidíme teda, ako to nakoniec celé dopadne, no je dosť nožné, že pokiaľ Apple nepredstaví ďalší produkt, ktorým spôsobí revolúciu tak má pomerne veľký problém! Každopádne, minulý rok malo Apple nárast hodnoty akcií až o 40% a tak by 20% strata nemusela byť až taká dramatická.

- Reklama -
Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.