Všetci máme pri výbere tabletu odlišné preferencie. Niekto si nepotrpí na extrémny výkon, ale viac ocení väčší displej na sledovanie filmov, kreslenie alebo prácu s grafikou. No a presne pre takéhoto človeka je ako stvorený tablet Samsung Galaxy Tab S7 FE s 12,4″ displejom. Po kliknutí na tento odkaz zistíte, že vlastne ani nie je tak drahý.

Toto zariadenie má k dispozícii obrovskú 12,4″ QHD zobrazovaciu jednotku s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov a nádherným zobrazením. Je ako stvorená pre kreatívne zmýšľajúceho používateľa. Rovnako má aj dostatočne výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 778G, ktorý by sme mohli spolu so 4 GB RAM zaradiť do strednej triedy. Základná pamäť 64 GB sa dá rozšíriť za pomoci Micro SD kariet.

Čo sa týka ceny, tak tá je obrovskou prednosťou tohto tabletu. Na Slovensku sa priemerne ponúka za cca 600 €, no keďže je na trhu už nejaký ten piatok, po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete aj za 489 € čo je absolútne fantastická cena.

Len pre porovnanie, iPad 9. generácie s 10,2″ displejom, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2021 a má zastaralý dizajn s tlačidlom Home Button sa predáva za 429 €.

Samsung Galaxy S7 FE
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk

Samsung Galaxy Tab S7 FE s 12,4″ má na rozdiel od neho oveľa modernejší dizajn pripomínajúci novší iPad 10. generácie (2022), ktorý spoločnosť Apple predáva až za 579 € a hlavne výrazne väčšiu zobrazovaciu jednotku. Nevýhodou ale môže byť operačný systém Android, ktorý nemusí sedieť každému, najmä používateľovi zariadení od spoločnosti Apple.

Dva fotoaparáty a skvelá výdrž batérie 

Samsung Galaxy S7 FE
Zdroj: Samsung

To v čom Samsung Galaxy Tab S7 FE s 12,4″ exceluje je aj technologická výbava. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx a nasnímate naň všetko, čo potrebujete. Predný fotoaparát má potom rozlíšenie 5 Mpx a poslúži vám pri fotení selfie alebo video-hovoroch.

Samsung si dal tiež pri vývoji tohto tabletu záležať na výkonnom zvuku s podporou Dolby Atmos, vďaka čomu sa vám budú dobre pozerať videá, filmy alebo seriály. Súčasťou Galaxy Tab S7 FE s 12,4″ sú aj senzory ako digitálny kompas, gyroskop či svetelný snímač.

Samsung Galaxy S7 FE
Zdroj: Samsung

Čo sa týka nabíjania a výdrže batérie, aj v tejto oblasti tablet exceluje. Podporuje USB-C a taktiež rýchle 45 W nabíjanie, ktoré sa vám hodí, pretože tablet ponúka až 10 090 mAh akumulátor. Na jedno nabitie pri bežnom používaní vydrží cca 10 – 13 hodín, čo je veľmi slušná hodnota.

Prečítajte si tiež  Obrovský úspech: Xiaomi vypredalo iPad Pro (Mi Pad 5 Pro) za 5 minút. Rozprávkovo na tom zarobilo

V balení nájdete aj pero S Pen. Nemusíte ho nabíjať 

Čerešničkou na torte je potom prítomnosť stylusu, ktorý si napríklad pri spoločnosti Apple musíte kupovať samostatne a jeho cena sa bežne pohybuje nad 100 eur. Samsung vám dá ale svoje pero S Pen v balení tabletu, čo je milá pozornosť.

Stylus sa vyznačuje nízkou latenciou, mäkkou špičkou, ktorá ponúka prirodzenejší zážitok z písania a dá sa magneticky prichytiť na bočnú stranu zariadenia. Výhodou tohto stylusu je, že ho netreba nabíjať no férové je doplniť, že Apple Pencil má určite viac funkcií a pokročilejšie vlastnosti.

Verdikt – oplatí sa viac ako iPad Pro?

Samsung Galaxy S7 FE
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk

Ak hľadáte tablet s veľkým a kvalitným displejom, moderným dizajnom, adekvátnym výkonom a v neposlednom rade aj perfektnou výdržou batérie, Samsung Galaxy Tab S7 FE s 12,4″ uhlopriečkou môže byť pre vás ako stvorený.

Iste, na veľký iPad Pro s 12,9″ displejom sa po technologickej stránke nechytá no je viac ako dvakrát lacnejší a povedzme si na rovinu, že väčšine bežných používateľov bude stačiť aj dostupnejšia alternatíva.

Ak vás teda Samsung Galaxy Tab S7 FE s 12,4″ displejom zaujal, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za absolútne najvýhodnejšiu cenu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Displej
Zvuk
Výdrž batérie
Cena / Protihodnota
Výkon
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
tento-samsung-tablet-ma-124-displej-oproti-ipadu-je-o-stovky-eur-lacnejsiNebudeme si klamať, Samsung sa pri svojom tablete Galaxy Tab S7 FE s 12,4" displejom evidentne inšpiroval iPadom Pro od spoločnosti Apple s 12,9" displejom. Jeho veľkou prednosťou je ale cena, ktorá je šialene výhodná. Ak vám nevadí používať Android, toto zariadenie dáva zmysel.