Tesla je pokroková automobilka. Dokázala vytvoriť elektromobily, ktoré normálne vyzerajú a ponúkajú slušný dojazd. Na miesto palubnej dosky vozidlá používajú obrovský dotykový displej. Ten je interaktívny a prináša aj prekvapenia. Po novom Tesla podporuje videohry.

Tesla podporuje videohry, pripomína hraciu konzolu

O tom, že Tesla podporuje videohry sme už písali dávnejšie. Na jej obrovskom displeji v modeli 3 si môžete zahrať niekoľko emulátorov klasických hier z Atari. Išlo vždy len o jednoduché srandy. Teraz to ale vývojári zobrali vážne a rozhodli sa do displeja implementovať populárnu racingovku z našich smartfónov Beach Buggy Racing 2. Okrem toho, že si ju bude môcť zahrať každý majiteľ novej Tesly 3 bude podporovať ovládanie na volante. Tesla k celej hre vytvorila aj vtipné video.

Vývojári by sa mali sústrediť na iné veci

Momentálne si môžeme zahrať Atari Missile Command či Asteroids na obrovskej obrazovke. Po novom to bude ešte aj zábavná závodná hra so špecifickým ovládaním. To ale nebude všetko, fakt, že Tesla podporuje videohry vyústil až v snahu o vývoj softvéru, ktorý by mal tieto hry sprístupniť. Inými slovami už onedlho by sme sa mohli dočkať ďalších zaujímavých herných titulov od známych či menej známych vývojárov. Hoci je veľmi pravdepodobné, že v Tesle moc ľudí hrať hry nebude ide o dobré PR a reklamu.

Tesla podporuje videohry. Na kokpite si zahráš populárnu racingovku. - svetapple.sk

Koho iného ako Elona Muska by mohla takáto “hlúposť” v podobe easter-eggu v automobile napadnúť? Myslieť by pritom mal na úplne iné veci. Nebudeme hovoriť ho ťažšej finančnej situácií či o tom, že automobilka tancuje na burze ako horská dráha. Hovoríme skôr o dokončení autopilota, ktorý by mal plnohodnotne fungovať už na budúci rok. Minimálne tak nám to Elon Musk sľuboval. O tom čo bude ďalej teda uvidíme. Je ale jasné, že samotná Tesla si tieto “srandičky” neodmyslí a aj v budúcnosti sa bude snažiť získať si záujem publika.

Tesla podporuje videohry. Na kokpite si zahráš populárnu racingovku. - svetapple.sk
Tesla podporuje videohry. Na kokpite si zahráš populárnu racingovku. – svetapple.sk

Zdroj: Instagram

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here