Spoločnosť Apple pred pár týždňami uviedla novú generáciu iPadov Pro M4, ktoré sú vybavené revolučnými Tandem OLED obrazovkami. Gigant z Cupertina sa však v rámci tejto technológie už čoskoro pustí aj do väčších zariadení.

Podľa najnovších informácií z dodávateľských reťazcov Apple plánuje inovovať svoju vlajkovú loď MacBook Pro. Píše o tom Omdia. Dopyt po OLED technológii v kategórii notebookov sa čoraz viac stupňuje a Apple nechce zaspať dobu. MacBook Pro by tak mal byť prvým laptopom z jablkovej ponuky, ktorý sa dočká tohto vylepšenia.

MacBooky s OLED obrazovkami sú na ceste

Zavedenie OLED displejov do MacBookov Pro by mohlo spôsobiť významný nárast dopytu po týchto displejoch na trhu s notebookmi, ktorý by mal do roku 2031 dosiahnuť viac ako 60 miliónov kusov.

OLED displeje sú známe svojím vyšším kontrastným pomerom a menšou spotrebou energie, keďže nevyžadujú dodatočné podsvietenie. Vďaka tomu sú oveľa tenšie ako tradičné LCD panely, čo sa ukázalo aj na hrúbke nových iPadov Pro. Tá dosahuje rekordných 5,1 mm a ide o najtenší produkt, aký kedy Apple predstavil.

MacBook Pro
Zdroj: Apple

Predchádzajúce správy naznačovali, že Apple by mohol uviesť MacBook Pro s OLED displejom už v tomto roku. Podľa najnovších dôkazov z dodávateľského reťazca sa však zdá, že sa Kalifornská spoločnosť k tomuto kroku uchýli až na prelome rokov 2025 a 2026.

Apple chce najprv otestovať spätnú väzbu používateľov

Prechod na OLED pre MacBook Pro sa javí ako logický krok, vzhľadom na výhody, ktoré ponúka v porovnaní so zaužívanou LCD technológiou.

Vzhľadom ale na vyššie výrobné náklady OLED panelov sa tento prechod uskutoční len v prípade, že by bude podporený výrazným dopytom zo strany spotrebiteľov. Apple preto bude skúmať ich záujem o OLED technológiu a až potom ju zapracuje do počítačov.

Zdroj: Apple

LTPO displeje, ktoré sa bežne používajú v prémiových smartfónoch a inteligentných hodinkách, sú už súčasťou produktového portfólia Apple. Nájdeme ich v iPhonoch a Apple Watch a po novom už aj v iPadoch Pro.

Tento trend naznačuje, že Apple pokračuje v integrácii najnovších displejových technológií do svojich prémiových zariadení, čo ešte viac naznačuje, že MacBook Pro s OLED bude ďalším krokom v tejto evolúcii. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Dokáže iPad Air M2 nahradiť MacBook Air M2? Možno budete prekvapení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -