Steva Jobsa považuje mnoho ľudí za svoj vzor. Steve bol vizionár, vedúca osobnosť počítačového priemyslu a ťažko povedať, kedy niekto opäť prinesie aspoň taký vietor do sveta technológií, ako priniesol Steve. Osobu Jobsa pozná každý fanúšik spoločnosti Apple a minimálne zopár zaujímavosti z jeho života neuniklo nikomu. Osobu Tima Cooka, súčasného CEO najhodnotnejšej spoločnosti sveta, síce poznáme po mene, no na rozdiel od Stevea, veľa toho o ňom nevieme. Pripravili sme si pre vás 13 zaujímavosti o človeku, ktorý má sčasti budúcnosť Applu v svojich rukách.

13 zaujímavostí o Timovi Cookovi

1. Skromné detstvo

Tim pochádza zo skromných podmienok. Jeho otec bol robotník na lodenici. Matka sa starala o domácnosť a troch synov.

- Reklama -

2. Viackrát odmietol Apple

Už v roku 1998 bol Cook kontaktovaný agentúrou, ktorá mu ponúkala pozíciu v spoločnosti Apple, Tim však odmietal ich hovory. Avšak po piatich minútach stretnutia so Stevom Jobsom Cook nechal svoju predchádzajúcu prácu a pridal sa k tímu Apple.

3. Prísny režim

Cook má prísne denné rutiny. Vstáva už o 4.30 a svoj deň začína odosielaním emailov a je zvyčajne prvým, kto prichádza do práce.

keynote-2015-tim-cook

4. Zastal sa Samsungu

Tim Cook nesúhlasil s rozhodnutím žalovať spoločnosť Samsung. Samsung je totiž dôležitým dodávateľom súčiastok pre viaceré zariadenia z dielne Apple.

5. Z továrne do Apple

Cook sám kedysi pracoval v továrňach, preto sa sám zaoberá zlými pracovnými podmienkami v továrňach, kde sa vyrábajú Apple produkty.

6. Stále na rovnakom mieste

Timovi rodičia Donald a Geraldine Cookovci žijú stále v tom istom dome, kde Tim vyrastal. Jeden z jeho bratov je manažérom lodiarenskej spoločnosti.

7. Cookove vzory

Bobby Kennedy a Martin Luther King Jr. považuje Cook za osobnosti, ktoré ho ovplyvnili. V jeho kancelárií sa nachádzajú portréty oboch týchto osobností a ich myšlienky a životný štýl inšpirovali Cooka.

timmy

8. Cook nie je Jobs

Keď kormidlo Applu po Jobsovi prevzal Tim Cook, veľa ľudí začalo porovnávať ich prácu, čo trvá prakticky dodnes. Tim však tvrdí, že to čakal. Hovorí, že nemal v úmysle kráčať v Jobsových topánkach. Jobs bol dobrý v tom, čo robil pre Apple a Cook bude dobrý v tom, čo bude robiť jeho vlastným spôsobom.

9. Nedokonalé Apple Maps

Po tom, čo sa stal Cook CEO spoločnosti Apple, tiež urobil nejaké chyby. Jednou z najväčších boli práve Apple Maps. Aj keď ich vývoj mal na starosti dôveryhodný manažér, Tim nemal dostatočný prehľad o tom, akým problémom čelia vývojári. Tento neúspech mal na svedomí aj klesanie akcií Apple v roku 2012.

10. Facebook je podobný Apple

Tim sa nebojí pochváliť úspech iných úspešných spoločností. Má rešpekt pred populárnymi sociálnymi sieťami. Verejne chváli prácu Facebooku a tvrdí, že je veľmi podobný Applu.

tim-cook-apple-ceo

11. So šéfom na obed

Tim Cook sa rád integruje medzi svojich zamestnancov. Napríklad rád s nimi zájde na obed.

12. Armstrong ako vzor

Práve Cook je veľkým fanúšikov slávneho víťaza Tour de France, Lanca Armstronga. Rád ho cituje počas zasadnutí, či dokonca dodržiava určité aspekty jeho životného štýlu. Dokonca sa vraj inšpiroval aj jeho účesom.

13. Hrdý na svoju orientáciu

Tim Cook sa otvorene priznal k tomu, že je homosexuál a je na to hrdý. Dokonca tvrdí, že jeho sexuálnu orientáciu považuje za dar.

 

Zdroj: celebrityfunfacts.com, upravené

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.