Celý svet pred dvoma dňami obletela správa, ktorá hovorila o tom, že spoločnosť Apple začala oficiálne predávať úplne nový obal pre svoj iPhone 6 a iPhone 6S s názvom Smart Battery Case. Človek si povie, prečo sa okolo toho robí taký cirkus? Ale všetko má svoj dôvod. Obal je totiž jednoducho povedané škaredý a nechce sa nám veriť, že ho Apple predstavilo. Jeden z redaktorov Mashable dokonca zastavil Tima Cooka a na kontroverzný obal sa ho opýtal!

Smart Battery Case

Redaktor magazínu Mashable príliš nechodil okolo horúcej kaše a Tima sa rovno opýtal na to, čo si myslí o tom, keď fanúšikovia spoločnosti nazývajú nový obal ako “hrb”. Tim odpovedal pomerne pokojne a to “Viem o tom, ale nenazýval by som ho hrbom”. Samozrejme ale nestačila a na to aby kryt obhájil musel povedať niečo viac.

- Reklama -

Spomenul preto fakt, že je vyrobený zo silikónu, vďaka čomu je omnoho mäkší ako kryty iných výrobcov. Tie bývajú poväčšine tvrdé a z iPhonu sa dávajú dole skutočne ťažko. “Vytvorili sme inteligentný obal, ktorý je navyše mäkký a tak sa s ním pohodlne manipuluje”.

Okrem toho, ako obal vyzerá alebo z čoho je vyrobený, sa redaktor Mashable neváhal opýtať aj na pomerne malú výdrž batérie, ktorú obal ponúka. iPhone totiž dobije len do 83% a to nie je naozaj príliš dobrý výsledok, keby dokázal nabiť aspoň na 100%, vyzeralo by to a asi by to aj bolo omnoho lepšie. Odpoveď znela “Ale keď cestujete alebo vyrazíte niekde na jednodenný výlet, je celkom príjemné obal vlastniť”.

Ako teda možno vidieť na vyjadreniach Tima Cooka, z kritiky si nerobí ťažkú hlavu a berie ju s nadhľadom. Netreba ale zabúdať na to, čo by asi na toto povedal Jobs (myslím, že najväčším problémom by nebol dizajn ale spomínaných 83%). Obal je ešte k tomu všetkému aj pomerne drahý, veď stojí 99$. Je teda veľmi pravdepodobné, že používateľ pôjde do tvrdšieho obalu za polovicu, ktorý mu ponúkne väčšiu kapacitu.

Smart Battery Case - svetapple.sk
Smart Battery Case – svetapple.sk

Zdroj: Mashable

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.