Tim Cook v poslednej dobe akosi často navštevuje Peking, hlavné mesto Číny a ono sa vlastne ani nie je moc čomu čudovať. Žije v ňom neuveriteľných 20 miliónov ľudí a Apple tu predáva obrovské množstvo svojich zariadení. Ako sme ale boli informovaní, počas tejto návštevy nešlo úplne tak o Apple ale celkom o niečo iné, do čoho vraj Apple investovalo až 1 miliardu dolárov!

Tim Cook bol na návšteve Pekingu!

Tim Cook sa v Pekingu stretol s osobou, ktorá vedie „čínsky Uber“ a teda taxi službu Didi Chuxing, do ktorej Apple investoval miliardu amerických dolárov. Tou osobou bola prezidentka celej tejto služby a jej meno je Liu Qing, na obrázkoch ju nájdeš v bielych šatách. Podľa najnovších informácií ide už o 11 návštevu Tima Cooka v Pekingu od roku 2011, kedy sa stál oficiálnym generálnym riaditeľom spoločnosti Apple.

- Reklama -

Podľa všetkého bol hlavný dôvod investície ten, že Tim vidí v službe veľký potenciál v oblasti životného prostredia a samozrejme efektívnejšieho využitia automobilov. Ďalší dôvod je ten, že celá služba má naozaj veľký manažérsky tím ale my si myslíme, že to nie je úplne tak. Hlavným dôvodom je v tomto prípade určite vidina vysokého zisku, no a potom možnosť, že by Apple mohlo teoreticky pre túto službu použiť aj svoje vlastné autá, samozrejme keď ich predstaví.

Vozidlá by mohli byť dokonca plne autonómne, výsledkom čoho by boli samojazdiace taxíky, ktoré by v Pekingu značne odľahčili dopravu a zároveň ušetrili aj peniaze zákazníkom, ktorí by platili menej, keďže v aute nebude šofér, ktorého treba vyplácať. Celkovo to vyzerá na veľmi zaujímavú budúcnosť a pokiaľ Apple urobí revolúciu aj v automobilovom priemysle, máme sa na čo tešiť, spojenie auta a Apple može byť dokonalé, ale samozrejme nechceme predbiehať. Celé to môže skončiť aj veľmi nepríjemne, ako produkt, ktorý sa nepredáva a je neuveriteľne stratový.

Veríme ale, že sa to nestane, držíme chalanom v centrále Applu palce, nech urobia to najlepšie čo vedia, potom budeme všetci jazdiť na Apple Car alebo na vozidle od tejto spoločnosti, ktoré bude mať príznačný názov! 🙂

Apple car - svetapple.sk

Apple Car - svetapple.sk

Apple Car - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.