To, že sa Apple pokúša o niečo veľké v automobilovom priemysle vieme už pomerne dlho. Už dva roky dozadu sa pomaly začali objavovať informácie o projekte Titan, ktoré mali hovoriť dokonca o vlastnom vozidle. Tento rok sa ale žiaľ tieto informácie akosi stratili a objavili sa správy, že Apple stoplo vývoj svojho prvého vozidla. To ale neznamená, že v automobilovom priemysle neskúma možnosti ďalej. Viac ukázal dnešný list pre národný úrad USA pre bezpečnosť cestnej premávky! 

Apple potvrdilo, že pracuje v automobilovom priemysle

Apple nám síce žiadnu oficiálnu správu pre verejnosť neprinieslo, ale nepriamo potvrdilo, že v súčasnosti významne investuje do strojového učenia autonómnych systémov v doprave. Apple totižto zaslalo list pre národný úrad USA pre bezpečnosť cestnej premávky. Financial Times získalo o tomto liste potvrdenie. O čo však v tomto liste išlo? Apple chce pravdepodobne rovnaké práva a výhody ako ostatné firmy, ktoré už v automobilovom priemysle roky pracujú.

- Reklama -

Tento list bol napísaný ešte minulý týždeň a zaslaný na národný úrad cestnej premávky. Vraj sa vstupuje do automobilového priemyslu! Je celkom logické, že Apple ide práve do tohto priemyslu. V prvom rade sú to obrovské peniaze, ktoré sa tu točia. Využívať strojové uženie môže byť výhodné nielen pre to, aby bola doprava v budúcnosti autonómna, ale aj preto, aby Apple mohlo svoje nové technológie viac prispôsobovať. Vieme si napríklad predstaviť, že také Apple Maps, by mohli spolupracovať s palubným systémom v aute, vďaka čomu by mohlo vozidlo lepšie vyhodnocovať zákruty, informácie o premávky, obmedzeniach a podobne.

Apple CAr - svetapple.sk

Systémy by mali byť okrem iného aj omnoho intuitívnejšie a osobnejšie, tým, že by boli v podstate inteligentnejšie. Apple práve do oblasti cestnej premávky vo veľkom investuje a chce byť pravdepodobne v tomto odvetví na čele. Samozrejme už teraz vieme, že nebude prvý, Tesla má už dnes kompletný autonómny systém, ktorý funguje, avšak z legislatívneho hľadiska nemôže byť používaný. Tak či onak, Apple môže stále urobiť lepší systém a tým priniesť niečo nové do automobilového priemyslu.

Apple tu napríklad navrhuje program, ktorý by mohol byť nainštalovaný v každom vozidle. Tento program by bol samozrejme pripojený na sieť, no a vďaka tomu by mohli vozidlá, ktoré jazdia, medzi sebou zdielať informácie. Napríklad o svojej polohe, cestnej premávke či prácach na cestách. Vďaka tomu by boli systémy ešte bezpečnejšie a vedeli by predvídať.

Takýto systém by vraj nemal žiaden zásah do súkromia vodičov ani cestujúcich a všetky informácie by mohli byť šifrované. My si to asi ani nevieme predstaviť, niekto v Apple ale presne vie, čo hovorí a možno sa dočkáme fantastických systémov v našich nových autách už čoskoro!

Apple CAr - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here