Svet Apple prináša aj príbehy, ktoré veľa ľudí nepozná. Ešte v roku 2015 sa na trh dostala kniha Becoming Steve Jobs (na slovensku: „Steve Jobs Zrodenie vizionára„), ktorej autormi sú reportér Brent Schlender a Rick Tetzeli z Fast Company. No a práve v nej sa nachádzajú informácie, ktoré prekvapia snáď každého.

Určite viete, že zakladateľ spoločnosti Apple a jej dlhoročný generálny riaditeľ Steve Jobs zomrel v roku 2011 na zákernú chorobu, pričom vedenie odovzdal do rúk súčasnému CEO Apple Timovi Cookovi. To, čo však už zrejme neviete je fakt, že práve Cook mal v záujme Stevovi Jobsovi pomôcť a to mimoriadne šľachetným spôsobom.

V čase, kedy Jobs bojoval s ťažkou chorobou mu ponúkol, že mu daruje časť svojej pečene. Cook v tom čase vedel, že obaja majú vzácnu krvnú skupinu a tak by bola táto transplantácia možná a hlavne by mohla novátora zachrániť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Dokonca sa v knihe píše, že dvojica podstúpila sériu testov v nemocnici, ktorá sa nachádzala v blízkosti San Francisco Bay, aby utajili vážny zdravotný stav Steva Jobsa. Napokon sa, ale Jobs rozhodol túto ponuku odmietnuť.

Cook ku celej veci dodal, že takto sebecký človek neodpovedá, čím narážal na vlastnosť, ktorú mnohí Jobsovi pripisovali.

Zakladateľ spoločnosti Apple mal však napriek tomu šťastie, pretože ešte v roku 2009 sa mu podarilo získať kompletne celú pečeň od neznámeho darcu. Ako sám povedal počas jednej konferencie, darca bol vo veku okolo 25 rokov a zomrel pri autonehode.

Tim Cook vedie Apple už trinásť rokov 

Aj keď sa to nezdá, čas plynie ako voda a Tim Cook vedie spoločnosť Apple už trinásty rok. Technicky to je dokonca ešte dlhšie, pretože počas zdravotných dovolenie Steva Jobsa, ktoré trvali celé mesiace, to bol práve on, kto mal v rukách kormidlo dnes od najhodnotnejšej technologickej spoločnosti na svete.

A aj keď je možno pravda, že štýl riadenia Tima Cooka a Steva Jobsa sa značne líši, súčasnému generálnemu riaditeľovi nemôžeme vytknúť, že Apple nevedie správnym smerom.

Dôkazom je koniec koncov aj rast na akciovom trhu, ktorý je už niekoľko rokov po sebe doslova extrémny. Rovnako je skvelou správou to, že počet Apple používateľov vo svete stále narastá.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 s dizajnom po vzore iPhonu XR? Čo môžeme očakávať od cenovo najdostupnejšieho iPhonu?
Tim Cook
Zdroj: Midjourney

Na druhej strane však treba objektívne skonštatovať, že zatiaľ čo za Jobsa boli inovácie Apple o čosi výraznejšie, Cook volí oveľa opatrnejší prístup ku vývoju softvérových aj hardvérových produktov a ich súčastí. Na druhej strane sa však zdá, že to veľmi dobre funguje. Tak prečo to meniť?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -