Tim Cook je v súčasnosti na jednom z najvyšších postov sveta. Vedie technologického giganta Apple, ktorý prináša každým rokom nejaké nové, revolučné zariadenia či technológie, ktoré zjednodušujú užívateľom po celom svete život.

Tim Cook má rád riešenia, ktoré zjednodušujú život a aj tak trochu prispievajú k ekológii, čo môžme vidieť najmä na výraznom smerovaní celej spoločnosti Apple k ekologickým riešeniam.

Tim dnes podporil revolučnú sprchu, ktorej rozprašovač dokáže až 10 násobne zmenšiť kvapky vody a pri tom všetkom spotrebuje o 70% vody menej ako klasická sprcha.

To sa hodí najmä do Kalifornie, kde sú v súčasnosti veľké problémy s pitnou vodou.

Tim Cook podporil novú sprchu

Dnešná doba Startupov prináša naozaj zaujímavé riešenia do technologického priemyslu a taktiež prináša neuveriteľne veľa dobrých nápadov, ktoré by tu pred tým jednoducho nemohli byť, pretože by sa tak ľahko nepresadili.

Na presadenie slúži napríklad Kickstarter, kde začína aj pomerne revolučná sprcha Nebia, ktorá dokáže zmenšiť kvapky vody až 10 násobne pričom spotrebuje až o 70% vody menej.

Práve takáto revolučná sprcha môže aspoň čiastočne vyriešiť problémy s nedostatkom pitnej vody v Kalifornii ale aj iných krajinách.

Zdá sa, že sa projektu celkom dobre darí. Včera, keď do nej Tim Cook investoval mal celý projekt 130 000$ (na jeho výrobu stačilo 100 000$). Dnešný stav je však úplne iný. Projekt už je na hranici 1 000 000$ a peniaze stále raketovo pribúdajú. Viac sa dozvieš na Kickstarteri.

Prečítaj si tiež: Tim Cook má výnimočné Apple Watch!

Zaujímavé na tejto sprche však nie je len to, že dokže ušetriť až 70% všetkej vody a pri tom všetkom vyzerá rozprašovanie vody naozaj efektne ale aj to, že Apple či Google povolili testovanie tejto sprchy vo svojich campusoch.

Cena za jednu takúto sprchu je v Kickstarter kampani rozdelená od 269$ do 299$. Po tom, ako sa však dostane do predaja bude jej cena 399$. Čo povieš? Vyvinula Nebia revolúciu v sprchách? Kúpil by si si ju aj ty alebo dávaš prednosť svojej vani? 🙂

Prečítajte si tiež  Apple a Facebook skoro začali budovať spoločný biznis. Dnes sa firmy navzájom kritizujú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.