Tim Cook je naozajstnou osobnosťou vo svete technológií. Stojí totiž na čele najhodnotnejšej spoločnosti a každý jeho krok sledujú média po celom svete. Pokiaľ čítate našu stránku pravidelne, určite vám neuniklo ani to, že v poslednej dobe Apple podporuje boj proti AIDS a prispieva obrovské sumy na konto dobročinnej organizácie (RED). Tim Cook je pravdepodobne odhodlaný pomáhať tým čo to potrebujú a tak robí všetko preto, aby dal do pozornosti boj proti tejto zákernej chorobe!

Bojovník za práva

Tim Cook už nejaký ten piatok nebojuje len proti konkurenčným spoločnostiam Apple, ale aj proti rôznym iným veciam, ktoré s Apple nijako nesúvisia, no dokáže ich s ním istým spôsobom spojiť. Veď len prednedávnom mával stuhami na pochode za práva homosexuálov a v týchto dňoch už bojuje proti ďalšiemu problému. Apple sa totiž už dlhšiu dobu pokúša dať do pozornosti a podporiť dobročinnú organizáciu za boj proti AIDS (RED), a tak začal ako prvý predávať produkty s týmto označením. Ide v podstate o všetky produkty červenej farby. Z každého zakúpeného zariadenia alebo tovaru sa organizácií pripíše na účet nejaká čiastka. Tento rok Apple pripomenulo (RED) rôznymi akciami či zľavami v obchode AppStore či v samotnom kamennom Apple Store. Do jedného z nich zavítala aj CEO organizácie spolu s Timom Cookom. Samozrejme, že nechýbalo ani na červeno svietiace logo Jablkovej spoločnosti. Treba uviesť aj fakt, že Apple doposiaľ prispelo na konto organizácie úctyhodných 75 000 000$!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.