Steve Jobs bol osobou, ktorá dokázala zmeniť to, ako dnes používame počítače, mobilné telefóny, či sledujeme animované filmy alebo seriály. Bol jednoducho priekopník takmer vo všetkom do čoho šprtal a všetci dobre vieme, že asi najviac šprtal práve do Apple, svojej firmy, z ktorej ho počas života dokonca aj raz vyhodili. Steve bol však vždy bojovník a dostal sa na jej čelo po 12 rokoch, čím ju vlastne zachránil. Tim Cook dnes pripomenul jeho pamiatku pomocou e-mailu, ktorý obdržal každý zamestnanec Apple.

E-mail

“Dnes sú to štyri roky, čo nás navždy opustil Steve. V ten deň náš svet stratil vizionára. My v Apple sme stratili lídra, mentora a mnohí z nás aj dobrého priateľa.

- Reklama -

Steve bol skvelou osobnosťou a jeho priority boli vždy veľmi jednoduché. Nadovšetko miloval svoju rodinu, miloval svoju spoločnosť, Apple a miloval ľudí, s ktorými spolupracoval a s ktorými všetko dokázal.

Každý rok som pripomínal každému v komunite Apple, aby zdieľal privilégium a zodpovednosť v pokračovaní práce, ktorú Steve miloval.

Aké bolo jeho posolstvo? Vidím ho všade okolo nás: Skvelý tím, ktorý vyobrazuje jeho ducha, inovácie a kreativitu. Najlepšie produkty na planéte Zem, ktoré milujú stovky miliónov ľudí po celom svete. Obrovské úspechy v technológiách a v architektúre. Skúsenosti s veľkými prekvapeniami a potrebným nadšením. Spoločnosť, ktorú dokázal vybudovať len on sám. Spoločnosť, ktorá sa zameriava na zlepšenie sveta.

A samozrejme je tu radosť, ktorú prinášal všetkým svojim milovaným.

Počas  posledných rokov života mi častokrát vravel, že chce, aby sa dožil niektorých z úspechov svojich detí. Počas leta som bol v jeho kancelárii spolu s Laurene a ich najmladšou dcérkou. Správy a kresby, ktoré preňho nakreslili deti, sú stále nalepené na jeho tabuli.

Ak ste nikdy nemali tú česť spoznať Steva, pravdepodobne pracujete pre niekoho, kto ho poznal, keď úspešne riadil Apple. Prosím, zastavte dnes niekoho z nás a opýtajte sa nás, aký bol v skutočnosti Steve. Niektorí z nás už uverejnili svoje osobné spomienky na našom AppleWebe a odporúčam vám, aby ste si ich prečítali. Ďakujem Vám za to, že si uctievate Steva tým, že pokračujete v práci, ktorú začal a pamätáte na to, kto bol a za čím si dokázal stáť.

Tim.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here