Znie to až neuveriteľne, no od smrti Steva Jobsa prešlo už takmer 11 rokov. Génius stojaci za zrodom jednej z najúspešnejších firiem histórie sa počas života dočkal mnohých ocenení, čo platí rovnako aj o oceneniach in memoriam. Ako dnes oznámil Biely Dom, spoluzakladateľ a bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Apple bude posmrtne ocenený Prezidentskou Medailou Slobody.

Prečítajte si tiež  Šek na 9,18 $, ktorý podpísal Steve Jobs, má dnes 2 700 násobnú hodnotu

Prezidentská Medaila Slobody je najvyššie civilné vyznamenanie Spojených štátov, ktoré sa udeľuje jednotlivcom, ktorí príkladným spôsobom prispeli k prosperite, hodnotám alebo bezpečnosti USA, svetovému mieru alebo iným významným spoločenským, verejným alebo súkromným aktivitám. Do tejto kategórie samozrejme spadá aj Steve Jobs.

Prezident Biden už dávnejšie povedal, že Ameriku možno definovať jedným slovom: možnosti. Sedemnásť Američanov, ktorí boli ocenení sú demonštráciou sily možností a stelesňujú dušu národa – a práve tým bol aj Steve Jobs.

Prezidentská pocta pre Jobsa prichádza spolu s ďalšími šestnástimi laureátmi, medzi ktorými sú napríklad aj herec Denzel Washington alebo bývalý senátor John McCain. Ocenenia sa budú odovzdávať v Bielom dome vo štvrtok 7. júla.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -