Znie to až neuveriteľne, no od smrti Steva Jobsa prešlo už takmer 11 rokov. Génius stojaci za zrodom jednej z najúspešnejších firiem histórie sa počas života dočkal mnohých ocenení, čo platí rovnako aj o oceneniach in memoriam. Ako dnes oznámil Biely Dom, spoluzakladateľ a bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Apple bude posmrtne ocenený Prezidentskou Medailou Slobody.

Prečítajte si tiež  Šek na 9,18 $, ktorý podpísal Steve Jobs, má dnes 2 700 násobnú hodnotu

Prezidentská Medaila Slobody je najvyššie civilné vyznamenanie Spojených štátov, ktoré sa udeľuje jednotlivcom, ktorí príkladným spôsobom prispeli k prosperite, hodnotám alebo bezpečnosti USA, svetovému mieru alebo iným významným spoločenským, verejným alebo súkromným aktivitám. Do tejto kategórie samozrejme spadá aj Steve Jobs.

- Reklama -

Prezident Biden už dávnejšie povedal, že Ameriku možno definovať jedným slovom: možnosti. Sedemnásť Američanov, ktorí boli ocenení sú demonštráciou sily možností a stelesňujú dušu národa – a práve tým bol aj Steve Jobs.

Prezidentská pocta pre Jobsa prichádza spolu s ďalšími šestnástimi laureátmi, medzi ktorými sú napríklad aj herec Denzel Washington alebo bývalý senátor John McCain. Ocenenia sa budú odovzdávať v Bielom dome vo štvrtok 7. júla.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -