Včera spoločnosť Apple oznámila finančné výsledky za prvý štvrťrok 2015 a žiaľ musíme konštatovať, že čo sa iPadu týka, neboli nič moc. Klesli totiž až o 23% zo 16,35 na 12,6 milióna predaných kusov. Toto číslo je najvýraznejšie a určite neteší vysokopostavených zamestnancov spoločnosti Apple, avšak Tim Cook je stále optimisticky naladený!

Dôvod

Je veľmi dôležité, aby človek vedel na sebe nájsť chybu a rovnako je veľmi dôležité aby ju našiel aj každý jeden gigant, ako je Apple. Tim Cook dokonca jednoznačne pomenoval, čo stojí za zníženými predajmi iPadov. Je to práve nový iPhone 6 Plus s 5,5″ displejom, vďaka ktorému máte v podstate phablet. Potom tu je novopredstavený MacBook s 12″ retina displejom, ktorý však nemá dotykový displej a tak si nemyslíme, že nejako výrazne ovplyvní predaje Apple. Možné to je, ale to budeme môcť sledovať až v budúcnosti.

- Reklama -
MacBook Air 12" a iPad Pro 12" - svetapple.sk
MacBook Air 12″ a iPad Pro 12″ – svetapple.sk

Čo ďalej?

Aj keď predaje iPadov z roka na rok výrazne klesajú, Tim Cook je stále akýsi pozitívny a my vieme prečo. Hlavným dôvodom prečo sa o budúcnosť predaja iPadov neobáva je fakt, že vkladá veľké nádeje do spolupráce s veľkými firmami na vývoji podnikových aplikácií, ako je napríklad spolupráca so spoločnosťou IBM. Navyše si iPady kupuje čím ďalej tým viac nových zákazníkov, ktorí doposiaľ iPad nemali, čo neuveriteľne rozširuje používateľskú základňu, ktorá môže potencionálne v budúcnosti nakupovať nový hardware.

Ďalej sa s predajom iPadu veľmi darí napríklad v takej Číne, kde za posledné roky padli dlhodobé rekordy! Aj to je dôvod, prečo spoločnosť vo veľkom otvára  v tejto krajine svoje obchody Apple Store. Je to jednoducho najväčší trh na svete a Apple z neho neuveriteľne prosperuje a to aj napriek tomu, že jeho zastúpenie je v krajine stále veľmi malé.

West Lake Apple Store - svetapple.sk
West Lake Apple Store – svetapple.sk

Tim Cook nakoniec dodáva, že jeho spoločnosť neustále investuje a naďalej bude investovať do vývoja iPadov a zároveň tvrdí, že sa predaje týchto zariadení opäť prinavrátia k rastu. Jedným z tajných tromfov spoločnosti by mohol byť aj napríklad iPad Pro, ktorý má ponúknuť až 12″ displej, či dokonca hybrid, v ktorom budete môcť prepínať medzi iOS a OS X! Tak sa nechajme prekvapiť, každopádne želáme Apple do budúcnosti veľa úspechov s predajmi tých najlepších tabletov na svete!

Apple iPad Air 2 -svetapple.sk
Apple iPad Air 2 -svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.