Apple sa chystá na predstavenie novej série iPhone 15, ktorá by mala priniesť očakávanú zmenu v konektivite. Všetky štyri modely budú mať port USB-C namiesto doterajšej koncovky Lightning, no nie všetky budú rovnako rýchle pri prenose dát.

Známy analytik Ming-Chi Kuo sa podelil o novú správu, v ktorej zdôrazňuje, že modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max budú mať port USB-C s podporou USB 3.2, alebo Thunderbolt 3, ktoré dosahujú rýchlosť až 20 alebo 40 Gb/s.

Naopak, modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať port USB-C s podporou len USB 2.0, ktoré dosahuje maximálnu rýchlosť len 480 Mb/s, čo je to isté, ako Lightning na súčasných iPhonoch.

Rovnaký konektor, iné špecifikácie

To znamená, že používatelia modelov Pro budú môcť rýchlejšie prenášať dáta medzi iPhonom a Macom cez kábel USB-C alebo Thunderbolt. Hodnoty prenosových rýchlostí pre pripravované modely iPhonu 15 by mali vyzerať nasledovne:

  • iPhone 15 Pro Max – port USB 3.2 alebo Thunderbolt s rýchlosťou až 20 – 40 Gbps
  • iPhone 15 Pro – port USB 3.2 alebo Thunderbolt s rýchlosťou až 20 – 40 Gbps
  • iPhone 15 Plus – USB 2.0 s rýchlosťou 480 Mbps
  • iPhone 15 – USB 2.0 s rýchlosťou 480 Mbps
  • Súčasné iPhony s Lightningom – USB 2.0 s rýchlosťou 480 Mbps
iPhone 15 USB-C
Zdroj: Twitter / atuos_user

Podľa doterajších predpokladov bude Apple dodávať nový textilný kábel USB-C ku každému modelu iPhone 15, no bude pravdepodobne obmedzený na rýchlosť USB 2.0. To znamená, že používatelia modelov Pro si budú musieť dokúpiť iný kábel s vyššou špecifikáciou, ak chcú využiť plný potenciál portu USB-C.

Nový modelový rad iPhone 15 dorazí už o niekoľko týždňov, spolu s ďalšími novinkami z dielne kalifornského giganta. Spoločnosť Apple len pred pár hodinami oficiálne potvrdila dátum konania konferencie, ktorá sa uskutoční 12. septembra 2023.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  V týchto farbách má prísť iPhone 15. Po ktorej by ste siahli vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -