Tim Cook miluje nový iPad Pro natoľko, že ho má so sebou na svojich cestách. V novom rozhovore hovorí o výhodách výkonného iPadu Pro s obrovským displejom.

Cook tvrdí, že jeho veľká produktivita vďačí aj novým softvérovým vylepšeniam ako multitasking, nová klávesnica od Apple a Apple Pencil. Niektorí kritici však hádžu Apple Pencil do jedného vreca spolu s ostatnými stylusmi. Cook však trvá na tom, že Apple Pencil je viac revolučný ako len stylus. Hovorí, že v Apple neurobili skutočný stylus, urobili ceruzku. Tradičný stylus je neforemný, mohutný a zle ovládateľný pri kreslení. Apple Pencil však nenahrádza dotyk prsta, doplňuje ho.

Apple Pencil, novinka, ktorá bola predstavená na Keynote spolu s iPadom Pro. Na veľkom dispeji iPadu Pro je niekedy potrebná vyššia presnosť, ktorá s dotykom prsta nie je možná. Apple vytvoril svoju „ceruzku“, ktorá reaguje na tlak aj náklon. Nabíjanie prebieha cez Lightning konektor v hornej časti Apple Pencil zasunutím do iPadu Pro. Za 15 sekúnd sa nabije na približne 30 minútové používanie.

iPad Pro spolu s Apple Pencil je teda určený pre tých, ktorý pre svoju prácu potrebujú výkonné a ľahko ovládateľné zariadenie. Výkonný procesor A9X, Apple Pencil a retina displej majú predpoklad úspechu. Cena iPadu Pro sa pohybuje od 800€ a Apple Pencil stojí 100€.

Apple-Pencil - Svetapple.sk

Zdroj: cultofmac.com

Prečítajte si tiež  CEO Johnson & Johnson sa pripojil ku predstavenstvu spoločnosti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -