Spoločnosť Apple sa počas minulého roka stala najhodnotnejšou na svete a zažila naozaj rekordné predaje svojich iPhonov. Za všetkým stojí samozrejme vedenie Apple a predovšetkým jeho “nový” CEO Tim Cook, ktorý pred troma rokmi nahradil Steva Jobsa. Aj keď sú mnohí voči súčasnému CEO skeptickí, pravda je, že Tim vedie spoločnosť správnym smerom a podpísalo sa to aj na jeho výplatnej páske!

Za 2014 – 9,2 milióna dolárov!

Tim Cook je jednoznačne businessman ako sa patrí. Okrem toho, že medziročne zvýšil ceny svojho iPhonu, predstavil aj väčšie displeje, čo bol jednoznačne veľmi odvážny krok, ktorý sa ukázal ako veľmi správny! Podpísalo sa to aj na výplatnej páske generálneho riaditeľa celej spoločnosti, ktorý za rok 2014 zarobil presne  9 222 638 dolárov. Je to naozaj slušná hodnota a nachádza sa v nej plat 1,7 milióna dolárov či motivačná odmena vo výške 6,7 milióna dolárov. Zaujímavé je tiež aj to, že motivačná odmena počas minulého roka bola “len” 4,3 milióna dolárov. Keď sa teda pozrieme na celkové zárobky, zistíme, že sú naozaj slušné a podpisujú sa aj pod to, že Tim Cook dostáva najväčšie odmeny a jeho plat je najväčší v Apple. Každopádne, nie je ani zďaleka najlepšie zarábajúcou osobou v Apple! Ostatní vysokopostavení pracovníci totiž dostávajú okrem platu a motivačnej odmeny aj akcie spoločnosti. Tak napríklad taká Angela Ahrendts 73 351 124 dolárov s tým, že 70 miliónov dostala vo forme akcií.Na následujúcej tabuľke môžte vidieť potom rôzne platy jednotlivých zamestnancov aj v porovnaní s minulými rokmi!

Výplaty - svetapple.sk
Výplaty – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.