Spoločnosť Apple pracuje na nových funkciách, pomocou ktorých zjednoduší život svojim používateľom. Po tom, čo vyšla prvá beta verzia iOS 15.4 s možnosťou odomykania telefónu cez Face ID aj s rúškom zisťujeme, že táto aktualizácia dostala ešte jednu dôležitú novinku. Ako uvádza portál Macrumors, je ňou možnosť pridania očkovacieho certifikátu EÚ priamo do apky Wallet (peňaženka) v krajinách Európskej Únie.

Návod, ako to urobiť sme vám priniesli ešte v lete, no stále išlo o neoficiálnu cestu, ktorá obchádzala riešenie od spoločnosti Apple. S príchodom prvej beta verzie iOS 15.4 sa to ale všetko mení. Používatelia si budú môcť naskenovať očkovací certifikát priamo do svojho iPhonu bez potreby využívania riešení tretích strán.

Čo je však najlepšie, celý proces bude až extrémne jednoduchý. Stačí, keď si otvoríte fotoaparát na iPhone, namierite ho na svoj QR kód a ťuknutím na žlté upozornenie aplikácie Zdravie sa dostanete až ku možnosti „Pridať do Peňaženky a Zdravia“

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na očkovacích preukazoch v apke Wallet sa zobrazuje viacero údajov. Ide o meno osoby, typ očkovacej látky, presný dátum podania jednotlivých vakcín, vydavateľ a digitálne podpísaný QR kód. Ak by ste náhodou potrebovali podrobnejšie záznamy, nachádzať sa budú v aplikácii Zdravie.

Očkovací certifikát EÚ v prvej beta verzii iOS 15.4 zatiaľ nefunguje podľa predstáv 

No a pokiaľ si plánujete stiahnuť beta verziu iOS 15.4 kvôli tejto funkcii, musíme vás upozorniť, že zatiaľ nefunguje správne. Záznam o očkovaní si síce viete pridať do aplikácie Zdravie bez akýchkoľvek problémov, no ak by ste ho chceli presunúť aj do virtuálnej Peňaženky, to momentálne možné nie je.

V poznámkach od spoločnosti Apple sa zároveň uvádza, že digitálne certifikáty COVID EÚ vydané Švajčiarskom, Lichtenštajnskom, Kapverdskými ostrovmi, Severným Macedónskom a Palestínou sa v súčasnosti nedajú overiť ani pridať do aplikácie Peňaženka v prvej beta verzii iOS 15.4.

V USA a Kanade sa môžu používatelia z tejto funkcie tešiť už niekoľko mesiacov, nakoľko ju sprístupnil update iOS 15.1.

Ide tak o ďalšie drobné vylepšenie, pomocou ktorého nám spoločnosť Apple zjednoduší každodenný život. Na miesto toho, aby ste chodili do systému a odomykali aplikáciu GreenPass vám totiž postačí len dvakrát kliknúť na bočné tlačidlo (ako pri Apple Pay). Následne už iba vyberiete príslušný doklad.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.