Spoločnosť Apple pracuje na nových funkciách, pomocou ktorých zjednoduší život svojim používateľom. Po tom, čo vyšla prvá beta verzia iOS 15.4 s možnosťou odomykania telefónu cez Face ID aj s rúškom zisťujeme, že táto aktualizácia dostala ešte jednu dôležitú novinku. Ako uvádza portál Macrumors, je ňou možnosť pridania očkovacieho certifikátu EÚ priamo do apky Wallet (peňaženka) v krajinách Európskej Únie.

Návod, ako to urobiť sme vám priniesli ešte v lete, no stále išlo o neoficiálnu cestu, ktorá obchádzala riešenie od spoločnosti Apple. S príchodom prvej beta verzie iOS 15.4 sa to ale všetko mení. Používatelia si budú môcť naskenovať očkovací certifikát priamo do svojho iPhonu bez potreby využívania riešení tretích strán.

- Reklama -

Čo je však najlepšie, celý proces bude až extrémne jednoduchý. Stačí, keď si otvoríte fotoaparát na iPhone, namierite ho na svoj QR kód a ťuknutím na žlté upozornenie aplikácie Zdravie sa dostanete až ku možnosti „Pridať do Peňaženky a Zdravia“

Na očkovacích preukazoch v apke Wallet sa zobrazuje viacero údajov. Ide o meno osoby, typ očkovacej látky, presný dátum podania jednotlivých vakcín, vydavateľ a digitálne podpísaný QR kód. Ak by ste náhodou potrebovali podrobnejšie záznamy, nachádzať sa budú v aplikácii Zdravie.

Očkovací certifikát EÚ v prvej beta verzii iOS 15.4 zatiaľ nefunguje podľa predstáv 

No a pokiaľ si plánujete stiahnuť beta verziu iOS 15.4 kvôli tejto funkcii, musíme vás upozorniť, že zatiaľ nefunguje správne. Záznam o očkovaní si síce viete pridať do aplikácie Zdravie bez akýchkoľvek problémov, no ak by ste ho chceli presunúť aj do virtuálnej Peňaženky, to momentálne možné nie je.

V poznámkach od spoločnosti Apple sa zároveň uvádza, že digitálne certifikáty COVID EÚ vydané Švajčiarskom, Lichtenštajnskom, Kapverdskými ostrovmi, Severným Macedónskom a Palestínou sa v súčasnosti nedajú overiť ani pridať do aplikácie Peňaženka v prvej beta verzii iOS 15.4.

V USA a Kanade sa môžu používatelia z tejto funkcie tešiť už niekoľko mesiacov, nakoľko ju sprístupnil update iOS 15.1.

Ide tak o ďalšie drobné vylepšenie, pomocou ktorého nám spoločnosť Apple zjednoduší každodenný život. Na miesto toho, aby ste chodili do systému a odomykali aplikáciu GreenPass vám totiž postačí len dvakrát kliknúť na bočné tlačidlo (ako pri Apple Pay). Následne už iba vyberiete príslušný doklad.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.