Spoločnosť Apple sa aj napriek pretrvávajúcej kríze v technologickom priemysle teší neustále rastúcej popularite, o čom svedčí aj nový zaujímavý prieskum. Podľa nových údajov, ktoré dnes zverejnila investičná spoločnosť Piper Sandler, sú zariadenia a služby spoločnosti Apple naďalej najobľúbenejšou voľbou medzi tínedžermi.

Prečítajte si tiež  Keď všetci padajú, Apple rastie. Predaje počítačov po Covide klesajú. Macov sa to, ale netýka

Podľa výsledkov až 87% opýtaných ľudí vo veku do 20 rokov vlastní iPhone a 88% tínedžerov očakáva, že iPhone bude aj naďalej ich prvou voľbou aj v budúcnosti. V priebehu posledných 10 rokov sa vlastníctvo iPhonu medzi tínedžermi viac ako zdvojnásobilo. Pre porovnanie – ešte v roku 2012 vlastnilo iPhone 40% amerických tínedžerov.

iPhone ako jednotka medzi mladými používateľmi

Spoločnosť Piper Sandler naznačuje, že vysoká miera používania iPhonu medzi tínedžermi je dobrým znamením pre predajné predpoklady spoločnosti Apple. Z tohoto dôvodu je viac ako možné, že tento tren sa prejaví postupom času aj u starších generácií.

Počet tínedžerov vlastniacich iPhone
Zdroj: Piper Sandler

Podobný scenár (aj keď v menšom úhrne) sa týka inteligentných hodiniek. Hodinky Apple Watch sú síce menej populárne, keďže 31% tínedžerov vlastní náramkové zariadenie od spoločnosti Apple. Napriek tomu je možné konštatovať, že Apple Watch sú medzi tínedžermi zďaleka najobľúbenejšie inteligentné hodinky.

Vlastníctvo smart hodiniek potvrdilo 36,8% opýtaných tínedžerov. Z týchto údajov vyplýva, že iba 5,8% respondentov vlastní inteligentné hodinky, ktoré nepochádzajú z dielne jablkovej spoločnosti.

Počet tínedžerov vlastniacich Apple Watch
Zdroj: Piper Sandler

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -