Určite sa už každý z nás stretol so situáciou, kedy potreboval previesť text z fotografie alebo PDF do podoby, v ktorej ho môže upravovať. Ľudia v takýchto situáciach nemajú čas riešiť inštaláciu programov a aj preto zvyknú všetky slová horko-ťažko prepisovať. To je ale úplne zbytočné.

Existuje aplikácia s názvom TextSniper, ktorá urobí väčšinu ťažkej roboty za vás. Môžete ju použiť na akékoľvek obrázky, prípadne iné digitálne dokumenty, v ktorých sa nachádza text, no nedá sa z nich skopírovať ale iba prepísať. Vývojári TextSpiner vyvinuli systém, ktorý zachytí každé jedno slovo a prevedie ho do štandardnej textovej podoby. Proces trvá sotva niekoľko sekúnd a hoci nie je zďaleka 100%, popri náročnej práci ho možno oceníte.

- Reklama -

Celý softvér bol navrhnutý tak, aby ste ho dokázali použiť čo najjednoduchším spôsobom. Pomocou klávesovej skratky CMD + SHIFT + 2 aktivujete apku a vyberiete oblasť, ktorú chcete rozoznať. Funguje to rovnako ako pri fotení screenshotov.

Využívať sa dá kdekoľvek, no najlepšie sa cíti v anglickom jazyku

TextSpiner môžete použiť prakticky kdekoľvek či už sú to videá na YouTube, PDF dokumenty, obrázky, online kurzy, screencasty, prezentácie, stretnutia na Zoome a podobne. Aplikácia samozrejme dbá na vaše súkromie a nezhromažďuje žiadne dáta či údaje. Celý proces prebieha priamo v zariadení a nevyžaduje pripojenie k internetu.

Pokiaľ očakávate dokonalý a bezchybný prevádzač textu do slovenského jazyka, pravdepodobne budete sklamaní. Text po použití aplikácie TextSniper musíte opravovať, nakoľko jej prácu komplikujú rôzne znamienka atď, ktoré žiaľ nepozná. My sme však hľadali aj iné riešenie, no neboli sme úspešní. Táto apka teda slúži skôr na uľahčenie práce, pričom ju však neurobí za vás. Ak ju ale plánujete použiť v kombinácii s anglickým textom, tu sa cíti oveľa lepšie.

Akonáhle skopírujete text prostredníctvom vyššie uvedenej klávesovej skratky, uloží sa do clipboardu a následne ho môžete pomocou CMD+V alebo Prilepiť/pridať do textového dokumentu.

S touto aplikáciu stiahnete text z fotiek alebo PDF dokumentov
Zdroj: AppleTrack

Aplikácia stojí v Mac App Store 9,99€, no ak chcete ušetriť, na stránkach vývojárov ju môžete stiahnuť bez provízie pre Apple za cca 6€. Takisto sa dá vyskúšať aj v rámci bezplatnej 7 dňovej trial verzie zadarmo (odporúčame).

Pokiaľ máte skúsenosti s podobným a možno lepším softvérom, dajte nám o ňom vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.