Ešte začiatkom roka 2020 sme vás informovali, že v Cupertine plánujú iMac, ktorý bude vyrobený z jedného kusu zaobleného skla. Apple v tom čase požiadalo o patent, ktorý bol plný zaujímavých schém. Ako informuje portál 9to5mac, teraz mu bol udelený.

„Americký patentový úrad dnes zverejnil patent udelený pre spoločnosť Apple, ktorý sa týka stolného iMacu novej generácie typu All-in-One (AIO), vyrobeného zo skleneného panelu. Ukázalo sa, že dizajn má niekoľko záhybov skla s alternatívnymi nápadmi vrátane prítomnosti stolného príslušenstva“

- Reklama -

„Udelený patent spoločnosti Apple pokrýva novú víziu pre budúci iMac so skleneným telom, ktorý obsahuje súvislý povrch definovaný hornou časťou, spodnou časťou a prechodovou časťou.“ (Patentlyapple)

Schéma zaobleného iMacu bola pretvorená do 3D konceptov 

Nakoľko boli začiatkom roka 2020 zverejnené aj presné schémy tohto patentu, ktoré pochádzajú priamo od dizajnérov zo spoločnosti Apple, šikovní grafici na nič nečakali a okamžite reagovali početným množstvom konceptov.

Ako môžete vidieť sami, dizajn takéhoto iMacu by sa nepodobal na absolútne nič, čo má spoločnosť Apple v súčasnosti v ponuke. Na strane druhej, po vizuálnej stránke je veľmi originálny a zaujímavý.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Otázne by ale zostávalo, do akej miery by bolo uvedené prevedenie praktické. Je síce pravda, že vyzerá atraktívne, no profesionálni používatelia si často potrebujú prispôsobiť vzdialenosť displeja od klávesnice, Magic Mouse či TrackPadu.

V takomto prípade by to možné nebolo (ak by nepoužili dodatočné príslušenstvo).

Pozrite si celý koncept vo videu pod týmto textom a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Brali by ste počítač s takýmto zaujímavým dizajnom alebo ste presvedčení, že tento „experiment“ nie je vhodný pre ľudí z ergonomického hľadiska?

Tešíme sa na vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -