V roku 2013 Apple uviedlo iPhone 5s, ktorého hlavnou novinkou nebol len vylepšený fotoaparát či nový procesor. Senzor odtlačkov prstov spôsobil doslova revolúciu v tom, akým spôsobom budú telefóny zabezpečené a aj to, na čo ich neskôr budeme používať.

Tipy a triky pri používaní Touch ID na iPhone

Sú to len tri roky, odkedy nielen každý iPhone, ale aj iPad obsahujú naozaj užitočnú a skvelú technológiu Touch ID. Podľa Apple je tvoj odtlačok heslo, ktoré nikdy nezabudneš a je stále s tebou. Je to samozrejme pravda a Touch ID sa stal súčasťou každodenného používania iOS zariadení a najnovšie aj MacBookov.

- Reklama -

Zafírové sklíčko, ktoré tento senzor chráni a zároveň je najtvrdší dostupný materiál, zaručuje jeho trvácnosť a minimálnu možnosť poškodenia pri bežnom používaní. Treba však spomenúť to, že pokiaľ sa ti nejakým spôsobom podarí zafír poškodiť alebo čo i len poškriabať, senzor ti už viac fungovať nebude. Prejdime teda k pár tipom a trikom, ktoré ti môžu pomôcť vyriešiť niektoré problémy a zároveň zjednodušiť používanie iPhonu či iPadu.

Sken odtlačku

Naskenovanie alebo pridanie odtlačku je to najdôležitejšie pri používaní Touch ID. Pri skenovaní síce postupuješ podľa pokynov na obrazovke, no je dobré prst prikladať pomaly a na senzor trošku pritlačiť. Aj keď senzor zaregistruje tvoj prst, ešte to neznamená, že odtlačok bol správne a detailne naskenovaný. Preto prst opakovane a s jemným tlakom prikladaj, no pozor si dávaj na to, aby si Domov nestlačil. Dbaj aj na to, aby Domov bol úplne zakrytý prstom.

Čistý prst

Pred každým skenovaním sa ubezpeč, že prst ktorý chceš skenovať je úplne čistý. To znamená, že pred skenovaním si umy ruky, aby neboli špinavé. Vyhneš sa tak nesprávnemu snímaniu odtlačku a aj pri odomykaní bude tvoj prst rýchlejšie rozpoznaný.

Pridanie odtlačku

Do svojho iPhonu môžeš celkovo pridať až päť rozdielnych odtlačkov, čo sa ti vyplatí hlavne vtedy, ak sa nechceš obmedzovať pri odomykaní. Vhodné je, ak si pridáš palec a ukazovák pravej aj ľavej ruky. Odtlačok pridáš klasicky v nastaveniach Touch ID klepnutím na Pridať odtlačok.

Na nákupy v iTunes a App Store

Odomykanie odtlačkom je jedna vec a nakupovanie cez iTunes a App Store druhá. Je teda jasné, že pri nakupovaní nebude potrebné zadávať heslo k Apple ID ale stačí, ak pri nákupe priložíš prst na Domov a položka z obchodu začne sťahovať po úspešnom rozpoznaní odtlačku. Túto možnosť môžeš vypnúť/zapnúť v nastaveniach Touch ID úplne hore v možnostiach použitia Touch ID.

Možné problémy

Bohužiaľ, Touch ID nedokáže rozpoznať tvoj odtlačok ak máš mokré ruky a už vôbec nie ak máš rukavice. Aj keď najnovšie iPhony majú druhú generáciu Touch ID, táto bariéra sa ešte neodstránila a pre správne rozpoznanie je potrebné mať suchý a čistý prst.

 

touch_id_large

Môže ťa zaujímať
- Reklama -