Hoci je príchod modelového radu iPhone 15 ešte takmer rok vzdialený, nové informácie a predpoklady sa neustále vynárajú na povrch. iPhone by mal v budúcom roku mierne zmeniť svoj dizajn. Po dvoch generáciách bude súčasný hranatý dizajn vylepšený o jemné záhyby na zadnej strane, čo doplní kompletne titánová konštrukcia zariadenia.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 a iPhone 15 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podľa známeho leakera @ShrimpApplePro budú zadné hrany iPhonu 15 zaoblené, podobne ako spodné hrany na šasi najnovších 14″ a 16″ modelov MacBooku Pro. Modely iPhone 14 používajú plochý dizajn s plochými hranami, ktorý vychádza zo staručkého iPhonu 4. Posledným modelom so zaoblenými hranami bol iPhone 11.

Prechod na titánové spracovanie však nevylučuje, že budúce iPhony budú aj naďalej disponovať sklenenou zadnou stranou. Príchod podobného spracovania sa odhadoval už v prípade súčasnej generácie, no to sa nakoniec nekonalo. Všetky modely iPhone 14 majú šasi vyrobené z hliníka a nehrdzavejúcej ocele.

dizajn MacBooku Pro z bočnej strany
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple nedávno skúmala životaschopnosť titánových puzdier pre svoje produkty, ktoré zahŕňajú patenty týkajúce sa použitia spracovaného titánu. V porovnaní s nehrdzavejúcou oceľou má titán pomerne vysokú tvrdosť, vďaka ktorej je odolnejší voči poškriabaniu. Vďaka svojej tuhosti je dostatočne odolný, aby vydržal aj prípadné ohýbanie.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here