Pokiaľ ste niekedy navštívili predajňu Apple Store, alebo autorizovaného predajcu spoločnosti Apple, ktorý musí spĺňať prísne podmienky vzhľadu a umiestnenia produktov, pravdepodobne ste si všimli jednu zásadnú vec. Zariadenia sú síce po estetickej stránke dokonalo uložené vedľa seba v rôznych farbách, no po praktickej a ergonomickej stránke nedávajú veľký zmysel.

Platí to najmä pri MacBookoch, ktorých obrazovky sú vždy nastavené až príliš kolmo. Keď pristúpite ku jednému z nich, prakticky vždy musíte obrazovku trochu viac otvoriť, aby ste lepšie videli na displej a mohli si vyskúšať zariadenie. Platí to aj pri počítačoch iMac a v posledných rokoch aj o iPhonoch, ktoré sú umiestnené v kolmých stojanoch.

Asi vás to neprekvapí, no nič z toho, čo tu opisujeme nie je náhoda, ale veľmi dobre cielený marketing zo strany spoločnosti Apple. Firma pred rokmi dospela k názoru, že vyslovene chce, aby ste sa jej zariadení dotýkali a obrazovky si nastavili tak, aby ste na ne videli čo najlepšie.

Naše mozgy totiž milujú interakciu viacerými zmyslami a to sa snaží technologický gigant z Cupertina využiť vo svoj prospech.

Dotyk považuje Apple za extrémne dôležitý 

Namiesto toho, aby ste sa na počítače, alebo iné produkty len dívali, môžete sa ich aj dotknúť a teoreticky počuť ako hrajú. Na základe toho by ste si mali vytvoriť hlbšie emocionálne spojenie s produktom niekde v podvedomí, čo zvyšuje šance že si ho aj kúpite.

Spoločnosť Apple má dokonca stanovené, v akom uhle majú byť počítače zamestnancami obchodov každé ráno nastavené a v priebehu dňa doň upravované. Ide o 70 – 76 stupňov.

MacBook Air
Zdroj: Unsplash / Jason Leung (snímka obrazovky)

Ak sa teda najbližšie vyberiete niekde do Apple Store, prípadne ku slovenskému resellerovi, všimnite si, v akej sú polohe displeje počítačov. Aj keď si to možno neuvedomujete, nič z toho, čo vidíte nie je náhoda.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Akú farbu iPhonu 13 zvážiť pri jeho výbere? Pomôžeme vám v tomto článku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -