Apple má vo výstavbe svoje sídlo, do ktorého by sa mal už čochvíľa nasťahovať, v podstate od roku 2014. Stavba síce rastie už tretí rok ale pravda je taká, že ide o gigantický areál, ktorý nezahŕňa len samotnú hlavnú budovu ale aj napríklad “prezentačnú budovu” vedľa, ktorá je postavená pod zemou, no a potom kaviareň s obchodom pre bežných ľudí, ktorí chcú byť pri budove čo najbližšie. Vidieť ju naživo bude zážitok a ako môžeme aj vidieť, už to tak dlho trvať nebude! 

Progres

Februárové video ukazuje v miernom predstihu to, ako je na tom súčasná stavba nového sídla Apple. V prvom rade asi neuvidíš nijaké výrazné zmeny, tie sa dejú skôr vo vnútri budovy. Momentálne sa vraj rieši interiér s nábytkom, elektrostatika či napríklad vzduchotechnika. Tak či onak, celá práca je v štádiu finálneho dokončovania a to najhoršie má Apple v podstate za sebou.

- Reklama -

Netrúfneme si povedať, kedy firma nové sídlo otvorí, ale určite to už bude tento rok, možno aj v dohľadnej dobe. Akonáhle bude hlavná budova spolu s ostatnými budovami pripravená, Apple začne sťahovať všetkých svojich súčasných zamestnancov zo starého sídla práve sem. Mal by tu byť napríklad aj výnimočný Apple Store, telocvičňa či reštaurácia, všetko pre zamestnancov Applu.

Budova sama o sebe bude extrémne ekologická. Takmer všade kde sa dá a kde to má zmysel Apple umiestnilo solárne panely, takže bude vedieť produkovať elektrinu sama pre seba, čo je obrovské plus. Naokolo bude nádherný park plný trávy a zelene. Popri chodníkoch budú nasadené ovocné stromy, ktoré by mali rodiť plody a tieto plody budú následne záhradníci zbierať a uchovávať v 100-ročnej budove, ktorá je súčasťou celého komplexu.

Celé to je nádherné a myšlienka byť ekologický sa šíri naozaj rýchlo. Nielen Apple ide touto cestou, ale je dosť možné, že práve svojim prístupom ovplyvnilo iné firmy, ktoré tiež začínajú dbať na životné prostredie. Len tak mimochodom, práve nahryznuté jablko bola najekologickejšia spoločnosť pre rok 2016 na svete, dostala ocenenie GreenPeace! 🙂

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here