Apple Store je obchod, ktorý asi vo svete nemá obdobu. Steve Jobs to vymyslel tak, že aj z návštevy obchodu s elektronikou musí mať človek zážitok, dokonca taký zážitok, že sa do tohto obchodu bude len tak vracať, aby si produkty opäť obzrel, no a samozrejme zafungovala na neho láska k dizajnu a dokonalosti, čo by zákazníka viedlo rovno ku kúpe. Všetky obchody Apple Store však ponúkajú len jeden tovar a to je aktuálna ponuka Apple produktov + nejaké to príslušenstvo. Predsa len má Apple ale aj jeden výnimočný, kde nájdeš veci, ktoré v normálnych Apple Store nie sú. Pozri sa naň spolu snami! 

Výnimočný Apple Store

Je to možno na prvý pohľad zvláštne, ale aj Apple robí výnimky a má jeden obchod, v ktorom nájdeš obrovské množstvo exkluzívneho tovaru. Nehovoríme o samotných produktoch v luxusných verziách, to vôbec. Hovoríme o obchode, ktorý ponúka taký tovar, pri ktorom by si bol možno až prekvapený, že ho nájdeš aj s logom Apple. Tento obchod sa konkrétne nachádza priamo v sídle jablkovej spoločnosti a práve tým je výnimočný. Bežný človek sa doň zrejme len tak ľahko nedostane.

- Reklama -

Hlavná priorita je priniesť zamestnancom firmy benefity, teda rôzne reklamné materiály, ktoré však firma nebude vyrábať donekonečna. Tovar v tomto obchode sa častokrát obmieňa. Vždy keď sa teda zaplní, netrvá dlho, kým sa skladové zásoby daných produktov vypredajú a nahradia ich nové. Môžeme dokonca povedať, že všetko čo tu je, je tak trochu limitované a kto prv berie, ten prv má. Podobné propagačné materiály budú mať zrejme v budúcnosti obrovskú hodnotu.

Nachádzajú sa tu napríklad tričká s potlačou rôznych produktov ako iPodu či Macintoshu. Nejde však len o fotku zariadenia, ale o pomerne vydarenú grafickú vizualizáciu vo farebných linkách. Nejde však len o tieto vzory, je ich tu o čosi viac (konkrétne na fotke uvidíš 8 druhov tričiek s nejakou potlačou). Na druhej strane toho istého regála tiež nájdeš tričká, ale tu ide skôr o farbu. Taktiež ich je 8 a na každom z nich nájdeš logo Apple. Asi by si nikdy nebol povedal, že by si bol len tak ochotný nosiť tričko s logom technologickej spoločnosti, ale tieto pôsobia doslova fantasticky.

Tričká - svetapple.sk

Z tých zaujímavých produktov tu sú ale ešte aj ďalšie, ktoré stoja za reč. V prvom rade sú to Apple notesy dostupné v troch rôznych farbách. Áno, aj tie vyzerajú výborne a fantasticky sa hodia k tvojmu zaraideniu, ktorého hliník ponúka presne rovnaký odtieň. Z tých zaujímavejších je tu potom ešte veľmi pekne dizajnovaná termoska s logom Applu dostupná v rôznych farbách. Nakoniec tu máme v podstate už klasiku a to poháre na čaj či kávu s logom Apple, či luxusné pero (prepisovač), taktiež vyrobené z hliníka a ešte k tomu aj vo veľmi peknom púzdre.

Ak teda niekedy budeš ten vyvolený a náhodou sa dostaneš na toto miesto, vieš aký máme e-mail do redakcie, produkty od teba pokojne odkúpime. Je to totiž niečo vzácne. Je to niečo, čo nemá každý. Byť majiteľom iPhonu už nie je taký pocit ako kedysi. Mať ale originál Apple tričko, termosku či prepisovačku je niečo, čo nás môže uistiť, že nikto v našom okolí nemá nič rovnaké!

Apple Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.