Najmenej desať maskovaných lupičov navštívilo počas tohto týždňa kamennú predajňu Apple Covent Garden v Londýne. Počas celej krádeže sa zmocnili výrobkov v hodnote niekoľkých tisícov libier. Podľa jednej správy boli lupiči ozbrojení a minimálne s jedným z nich bojoval pred obchodom zamestnanec bezpečnostnej služby.

Zahraničný portál The Sun získal z celej akcie video, ktoré bolo zverejnené tu. Zároveň dodal, že počas lúpežného prepadnutia vybehli niektorí kričiaci zákazníci smerom von z predajne. Na vyššie zdrojovaných záberoch vidieť viacero vystrašených ľudí, ktorí sa bezmocne prizerajú na utekajúcich zlodejov.

V súčasnosti polícia ku celému incidentu uviedla, že zatiaľ nechytila žiadneho podozrivého. Kým dorazili jej príslušníci ku obchodu, už bolo neskoro. Zlodeji však našťastie ukradli len fyzické zariadenia a majetok návštevníkov, pričom nebolo ohlásené žiadne násilie alebo ublíženie na zdraví.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Bezpečnosť a ochrana našich zákazníkov a členov tímu je vždy našou najvyššou prioritou. Podporujeme úrady pri vyšetrovaní lúpeže v Covent Garden a sme vďační za ich rýchlu reakciu. Ďakujeme aj členom nášho tímu za všetko, čo robia pre našich zákazníkov a pre seba navzájom.“ – uviedla spoločnosť Apple vo svojom stanovisku. 

Išli aj po majetku zákazníkov, nie len po Apple zariadeniach 

Doplnky pre iPhoneJe dôležité zdôrazniť, že samotní zlodeji sa nezameriavali len na produkty v Apple Store, ktoré bývajú zabezpečené a takisto je v nich nahraný špeciálny softvér, kvôli ktorému sa nedajú normálnym spôsobom používať. Maskovaní muži preto okradli aj nič netušiacich zákazníkov, ktorí im pod hrozbou ublíženia na zdraví dobrovoľne vydali svoje zariadenia a osobné veci.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

S podobnými prípadmi sa spoločnosť Apple stretáva pomerne zriedka, no keďže sa v obchodoch Apple Store nachádza veľa hodnotných produktov a takisto ľudí, ktorí majú pripravené peniaze na ich nákup, nie je vôbec prekvapivé, že sú tieto kamenné obchody atraktívne pre zlodejov.

Ulúpené zariadenia sú zvyčajne rozobraté a následne predané na náhradné diely. Polícia vyzýva všetkých svedkov lúpeže, aby jej zaslali fotky alebo videá, ktoré natočili. Môže to pomôcť k identifikácii páchateľov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -