Apple je najväčšia spoločnosť na svete a presne vďaka tomu je schopná začať vyrábať prakticky čokoľvek, čo si len zmyslí. Jednou z takýchto vecí môže byť aj vlastný automobil, ktorý vraj v súčasnosti vyvíja. O tom, že to nemusí byť len taký blud nás informoval aj Tony Fadell, otec iPodu, ktorý pracoval v Apple medzi 2001-2010. Ten tvrdí, že Steve Jobs rád o vlastnom vozidle rozprával ešte v roku 2008!

Prechádzky

Ten, kto čítal oficiálnu biografiu Steva Jobsa určite vie, že jeho obľúbenou formu prejavu neboli len konferencie s plnými sálami divákov ale aj bežné prechádzky po parku či po meste, kde sa vedel uvoľniť a dobre podebatovať praktický očomkoľvek. Tony Fadell, otec iPodu, ktorý v Apple pracoval medzi rokmi 2001-2010 si dnes na Steva zaspomínal a prezradil nám, že počas niekoľkých prechádzok v roku 2008 rozprával v čisto teoretickej rovine aj o aute.

- Reklama -

So svojimi plánmi sa zveril Tonymu, no žiaľ na Jobsovo nešťastie práve v týchto časoch začínala zlatá éra iPhonu a už v tej dobe tvoril Applu približne 2/3 všetkých ziskov. Steve sa teda nemohol realizovať alebo lepšie povedané zamerať na svoje vlastné vozidlo, ale musel sa venovať práve iPhonu, ktorý je dodnes najdôležitejší produkt Applu.

O čom sa bavili

Jedna z vecí, ktorá ťa určite zaujíma je aj informácia, o čom sa asi spolu presnejšie bavili. Ono “bavili sa o aute” je príliš všeobecné a Tony Fadell nám to pekne upresnil. Riešili spolu napríklad také veci, že ak by Apple predstavilo vlastné vozidlo, akú by asi malo základnú dosku, aké by malo sedadlá, či na aké palivo by jazdilo. Zdá sa teda, že Apple má naozaj nespočetné množstvo stále nezrealizovaných nápadov, ktoré uvidíme v skutočnej forme do niekoľkých rokov. Je to predsa najúspešnejšia firma v histórií tejto planéty a má naozaj obrovské množstvo zdrojov na to, aby nám ukázala všetko tak, ako má byť. Nemá sa predsa kam ponáhľať aj keď popravde to už občas vyzerá, že trošku zaostáva!

www.macrumors.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here