AirTag od spoločnosti Apple prišiel na trh ešte v roku 2021 a od tej doby sa objavilo obrovské množstvo prípadov, v rámci ktorých dokázal zachrániť ukradnuté / stratené predmety. Ľudia si ním často zabezpečujú dokonca aj autá a popravde sa im ani nečudujeme. Veď podobným spôsobom zachránil AirTag ešte minulý rok Slovákovi Škodu Octavia. Najnovší prípad však pochádza zo zahraničia.

Ako informuje portál Appleinsider, rodina z americkej Atlanty prenasledovala s podporou policajných zložiek zlodeja, ktorý im ukradol auto. Po celý čas ho, ale mali na mape, pretože si do vozidla schovali AirTag. Ten ako spôsob zabezpečenia rozdávali/jú aj niektoré americké štáty svojim obyvateľom a dokonca to robia úplne zadarmo. Patrí sem napríklad New York, alebo po novom Washington DC.

V dnešnom prípade vystupuje v hlavnej úlohe istá Sonya Reese. Tá pre televíznu stanicu Fox 5 Atlanta uviedla, že jej syn šiel do obchodu na aute spolu so psíkom Diorom, ktorého v ňom nechal v prepravke. Anthony Reese však zistil, že mu vozidlo počas nákupu ukradli. Okamžite si však uvedomil, že sa v ňom nachádzal AirTag a toto sledovacie zariadenie mal na svojom obojku dokonca aj psík.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Rodina teda okamžite upozornila políciu a prípad vzala do vlastných rúk. Pomocou svojich Apple zariadení sledovali AirTagy, ktoré ich doviedli až pred bytový komplex, kde stálo ich ukradnuté vozidlo.

Podľa aplikácie Nájsť sa im tiež podarilo zistiť, že jeden z AirTagov sa nachádza vo vnútri bytu. Rozhodli sa teda počkať pred komplexom, kým príde polícia, avšak kým sa na mieste objavili muži zákona, oba AirTagy boli odpojené. Rodina tak síce získala svoje auto, no milovaný psík je stále nezvestný…

Prípad ma preto zatiaľ iba z polovice šťastný koniec. Každopádne, ak si chcete kúpiť AirTag, dnes ho môžete mať po kliknutí na tento odkaz už za 31,99 € namiesto štandardných 39 €. Okrem toho Apple predáva aj výhodnejšie balenie štyroch kusov, ktoré získate po kliknutí na tento odkaz už za 98 € namiesto 129 €.

Ak sa s ním rozdelíte s priateľmi, jeden AirTag vás bude stáť len 24,5 €. Nechávame to však na vás.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s čipom M3 Max ma neuveriteľný výkon: Dorovnal Mac Pro s čipom M2 Ultra
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -