Len nedávno sme vám priniesli rebríček TOP 10 bondoviek. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov, ktoré by si mal pozrieť každý milovník áut. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

60 sekúnd (Gone In 60 Seconds)

Žáner: Akčný / Krimi / Thriller

- Reklama -

Rok: 2001

Randall „Memphis“ Raines býval najlepším zlodejom áut v celej Amerike. Teraz už síce nejaký čas seká dobrotu, no pod povrchom slušného sympaťáka sa skrýva dravec pripravený hocikedy zaútočiť. To sa Randallovi skvele hodí vo chvíli, kedy sa jeho mladší brat zapletie s krutým gangsterom. Pokiaľ chce svojho brata zachrániť, bude musieť v priebehu 3 dní ukradnúť 50 drahých áut.

Hrajú: Nicolas Cage, Giovanni Ribisi, Angelina Jolie

Nočná jazda (Locke)

Žáner: Dráma

Rok: 2013

Ivan Locke je úspešný podnikateľ a vzorný otec rodiny. V najdôležitejšom momente jeho kariéry mu zazvoní telefón a rozhovor, ktorý nasleduje, odštartuje sériu udalostí, ktoré pomaly vnesú svetlo do jeho dávnejších tajomstiev. Jeho kariéra, rodina i duša sa ocitajú v kríze. Zdá sa, že jediné chybné rozhodnutie môže viesť k úplnému zrúteniu starostlivo vybudovaného života.

Hrajú: Tom Hardy, Olivia Colman, Ruth Wilson

Lúpež po taliansky (The Italian Job)

Žáner: Akčný / Thriller / Krimi

Rok: 2003

Mali vymyslený geniálny plán, ktorý prebehol úplne bezchybne. Každý z nich bol odborníkom vo svojom obore a Charlie by dal za svoj tím aj ruku do ohňa. Jeden z nich ich však zradil a to stálo veterána Johna život. Ďalší plán je jasný – pomstiť sa za Johnovu smrť.

Hrajú: Mark Wahlberg, Charlize Theron, Jason Statham

Taxi

Žáner: Akčný / Komédia / Krimi

Rok: 1998

Daniel pozná Marseille lepšie, než ktokoľvek iný. Pozná každú skratku, križovatku či jednosmerku. Jeho najväčšou vášňou je vysoká rýchlosť, ktorú si marseillská polícia nedokáže ani len predstaviť. Daniel začínal ako pizza-poslíček a momentálne pracuje ako taxikár. Jedného dňa si do jeho taxíka sadne policajt, ktorý má problémy nielen s gangom vykrádajúcim banky, ale aj so svojím vodičákom.

Hrajú: Samy Naceri, Frédéric Diefenthal, Marion Cotillard

Le Mans’ 66

Žáner: Dráma / Životopisný / Športový / Akčný

Rok: 2019

Závodné autá zo stajne Ferrari víťazia na okruhu La Mans nepretržite od roku 1960 do roku 1965. Henry Ford II je odhodlaný ukončiť tento úspech. Nájme si preto špičkový tím automobilových nadšencov, ktorý majú pre jeho automobilku navrhnúť a postaviť revolučné závodné auto – Ford GT40

Hrajú: Matt Damon, Christian Bale, Jon Bernthal 

Kuriér (The Transporter)

Žáner: Akčný / Thriller / Krimi

Rok: 2002

Bývalý príslušník špeciálnej jednotky Frank Martin si privyrába ako kuriér. Rozváža balíky s podozrivým obsahom a inkasuje za to obrovské čiastky. Drží sa jedného zásadného pravidla, vďaka ktorému patrí vo svojom obore medzi najlepších – nikdy neotváraj zásielku. Čo sa stane, keď svoje pravidlo poruší?

Hrajú:  Jason Statham, Qi Shu, Matt Schulze

Rivali (Rush)

Žáner: Dráma / Životopisný / Športový / Akčný

Rok: 2013

Závody Formule 1 sú miestom, kde čo i len najmenšia chyba môže znamenať smrť. Na týchto okruhoch spolu súperia dvaja odvekí rivali – James Hunt a Niki Lauda. Dej filmu rozpráva skutočný príbeh dvoch pilotov F1, ktorí sú sokmi nielen na okruhoch, ale aj v skutočnom živote. Napriek tomu, že spolu súperia, sú jeden pre druhého veľkou inšpiráciou.

Hrajú:  Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde

Šialený Max: Zbesilá jazda (Mad Max: Fury Road)

Žáner: Sci-Fi / Akčný / Dobrodružný / Thriller

Rok: 2015

Mad Maxa prenasleduje temná minulosť. Verí, že sa mu pred ňou podarí utiecť jedine tak, že sa vyberie na osamelú púť. Na svojej ceste však narazí na skupinku utečencov vo vyzbrojených autách. Podarilo sa im utiecť z Citadely, ktorú terorizuje Immortan Joe. 

Hrajú: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult

Rýchlo a zbesilo 5 (Fast & Furious 5)

Žáner: Akčný / Krimi / Thriller

Rok: 2011

Notorický zločinec Don Toretto a bývalý policajt Brian O´Conner sa ocitajú v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. A nielen tak náhodou. Priviedol ich sem plán, na konci ktorého ich čaká priepustka na slobodu. Problém je však v tom, že ten plán je absolútne šialený. Aby zvýšili svoju šancu na úspech, povolajú do Ria aj svojich bývalých parťákov.

Hrajú:  Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster

Baby Driver

Žáner: Akčný / Hudobný / Thriller / Krimi

Rok: 2017

Baby, mladý a talentovaný šofér, ktorý zaisťuje zločincom únik z miesta činu, je vo svojej práci tým najlepším v obore. Keď stretne dievča svojich snov, vníma to ako príležitosť opustiť svet zločincov a začať od začiatku. Mafiánsky boss ho však prinúti zúčastniť sa ďalšej akcie, ktorá je predom odsúdená k neúspechu. Babyho život, láska i sloboda sa ocitajú v ohrození.

Hrajú: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.