V prípade ponuky jablkových počítačov sa za posledné dni rozprúdili horúce debaty týkajúce sa toho, akých modelov sa dočkáme. Najčastejšie spomínaným zariadením je iMac 24″, ktorý na svojho nástupcu čaká už viac ako dva roky. Apple však chystá ešte jeden desktop, ktorý svojou veľkosťou prekoná všetky doterajšie modely iMacu.

Za túto informáciu sa vo svojom poslednom príspevku na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) postavil známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že Apple plánuje predstaviť vyšší model iMacu s 32″ mini-LED displejom, ktorý by mal nahradiť iMac Pro z roku 2017. Dvere za touto verziou spoločnosť Apple naposledy zavrela pred dvomi rokmi no zdá sa, že sa možno dočkáme jej rebootu. Zákazníci si totiž takýto počítač žiadajú naspäť.

V posledných rokoch sa objavilo niekoľko zvestí o väčšom iMacu, no informácie boli zmiešané s možnosťami externých displejov a produktov, ktoré Apple nakoniec odložil. teraz sa však o väčšom iMacu začína hovoriť oveľa intenzívnejšie, pričom na stranu týchto domnienok sa pridávajú renomovaný analytici a leakeri.

Apple pripravuje prémiový iMac s 32″ obrazovkou

Po ukončení výroby iMacu Pro spoločnosť Apple vymenila tento model za Mac Studio a k nemu patriaci 27″ displej Studio Display. Odvtedy sa neobjavili žiadne indície, ktoré by naznačovali príchod väčšieho iMacu. Hoci je 32″ iMac ešte niekoľko rokov vzdialený, určite bude patriť k hitom ponuky jablkových počítačov.

iMac 2021 - svetapple.sk
Zdroj: SvetApple

Ak si na väčšiu verziu desktopu s logom nahryznutého jablka brúsite zuby už teraz, musíme vás sklamať. Príchodu iMacu s väčšou uhlopriečkou sa dočkáme najskôr v roku 2025. Aspoň na tento časový horizont sa upierajú pohľady analytikov, ktoré vychádzajú z údajov z dodávateľského reťazca.

Väčší iMac s uhlopriečkou 32″ by mal rovnaké rozmery ako 6K Pro Display XDR, ktorý Apple predáva za astronomickú sumu 5 000 dolárov. Čo sa týka dizajnu, možno by sme mohli vidieť tenšie rámčeky a novú konštrukciu stojanu.

Prečítajte si tiež  iMac s dotykovým displejom existoval už v roku 1999 (+ video)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -