Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších seriálových a filmových noviniek. Dnes pokračujeme výberom TOP 10 napínavých filmov, ktoré by ste si mali pozrieť. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Dokonalosť (The Perfection)

Rok: 2018

- Reklama -

Charlotte sa po desiatich rokoch vracia do komunity, v ktorej vyrastala. Kedysi nádejná muzikantka sa znova stretne so svojimi bývalými učiteľmi a zistí, že majú nového talentovaného žiaka.

Hrajú: Allison Williams, Logan Browning, Alaina Huffman

Unesené (Prisoners)

Rok: 2013

Kevin Dover čelí najhoršej nočnej more, ktorá môže postretnúť rodiča. Jeho 6-ročná dcérka Anna a jej kamarátka Joy jedného večera zmiznú. Objektom záujmu sa stane schátralý karavan, pri ktorom sa dievčatá naposledy hrali. Dover sa cíti bezradne a bez ohľadu na následky sa rozhodne zobrať spravodlivosť do svojich vlastných rúk.

Hrajú: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis

Prekliaty ostrov (Shutter Island)

Rok: 2010

Detektív Teddy Daniels a jeho kolega Chuck Aule pátrajú po vrahyni menom Rachel Solando, ktorá zmizla z väzenskej cely v psychiatrickej liečebni. Počas pátrania zisťujú, že liečebné metódy, ktoré tunajší doktori aplikujú, nie sú v súlade s etickými pravidlami.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley

Skôr než pôjdem spať (Before I Go To Sleep)

Rok: 2014

Christine utrpela pri nehode poškodenie mozgu, pri ktorom sa jej počas každej noci vymaže pamäť a každé ráno musí zisťovať, kým je. Christininým sprievodcom v hmle jej vlastnej minulosti je psychiater Edmund, s pomocou ktorého si vedie videodenník. A ten ju jedného dňa vlastným hlasom varuje: „Never nikomu!“

Hrajú: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strúng

Potichu (The Silence)

Rok: 2019

Svet už nie je taký, aký býval. Ľudstvo žije v strachu a musí sa skrývať pred hrozivými stvoreniami, ktoré lovia ľudí podľa zvuku. Ally a jej rodina sa snaží nájsť úkryt v útočisku za mestom, kde sa nachádza aj tajomný kult. 

Hrajú: Stanley Tucci, Kiernan Shipka, Miranda Otto  

Smrtiaci príliv (The Shallows)

Rok: 2016

Nancy sa sama vydá surfovať na odľahlú pláž. Počas surfovania je napadnutá veľkým bielym žralokom a zostane uväznená na mori. Aj keď ju od prežitia delí iba slabých 200 metrov, ich prekonanie sa ukáže byť otázkou života a smrti.

Hrajú: Blake Lively, Óscar Jaenada, Brett Cullen

Bourneovo ultimátum (The Bourne Ultimatum)

Rok: 2007

Elitný tajný agent Jason Bourne stojí na prahu riešenia svojej vlastnej životnej hádanky. Náročnú cestu za poznaním seba samého mu od samého začiatku komplikujú nájomní zabijaci, ktorých si objednali jeho bývalí zamestnávatelia. Tí sa totiž usilujú o to, aby si Bourne na svoju minulosť nespomenul. Čím viac sa blíži k odhaleniu pravdy, tým viac zosiluje ich nervozita.

Hrajú: Matt Damon, Julia Stiles, David Strathairn

 Muž v temnote (Don’t Breathe)

Rok: 2016

Trojica kamarátov s bohatou kriminálnou minulosťou sa pripravuje na svoju poslednú lúpež. Ich plánovaná obeť je slepec, ktorý býva osamote v opustenej štvrti. Zlodeji však s hrôzou zisťujú, že v dome sa toho ukrýva omnoho viac než len cennosti. Tento horor vás nechá v silnom napätí. 

Hrajú: Stephen Lang, Jane Levy, Dylan Minnete

Úniková hra (Escape Room)

Rok: 2019

Príbeh sa sústreďuje okolo šiestich ľudí, ktorí prijali výzvu zúčastniť sa tajomnej únikovej hry. Veľmi rýchlo si uvedomia, že cesta von neexistuje a v hre sú ich životy.

Hrajú: Taylor Russell, Logan Miller, Jay Ellis  

Seven (Se7en)

Rok: 1995

Dvaja detektívi, David Mills a William Somerset, sú na stope geniálneho vraha, ktorý je zodpovedný za sériu desivých vrážd. Jeho obete spája smrť inšpirovaná siedmymi smrteľnými hriechmi. Film je plný fyzickej, psychickej i spirituálnej akcie. Dej je zasadený do temného mesta nasiaknutého bolesťou a skazou.

Hrajú: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.