Už o pár dní na WWDC bude predstavený nový iOS 10, ktorý jednoducho musí priniesť aspoň akú-takú zmenu dizajnu a viac ako len dve nové funkcie. Pre Apple tak nebudú dôležité len predaje a úspech nového iPhonu 7, ale aj presvedčenie zákazníkov spoločnosti o upgrade na nový iOS.

Ak toto bude v iOS 10, budem ho milovať!

Nový iOS bude s najväčšou pravdepodobnosťou čerpať po dizajnovej stránke z iOS 7, ktorý bol predstavený v júni 2013 a bol predinštalovaný vtedy v novom iPhone 5S.

- Reklama -

Vtedajší systém predstavoval najväčšiu zmenu dizajnu v histórii iOS, keďže predošlý iOS 6 bol starý len rok, no dizajn sa zásadne nemenil roky, podobne ako teraz s iOS 9. Verím však, že takto nedopadne aj iOS 7, 8, 9 či 10, ktorý bude vychádzať z 3-ročného dizajnu.

Centrum ovládania

Tak späť k tomu, čo ma možno donúti iOS 10 milovať aj napriek prípadným nulovým zmenám dizajnu. Konkrétne to je prispôsobiteľné Centrum ovládania. Práve toto centrum sa postaralo o  to, že k najčastejšie používaným funkciám pristupuješ jednoduchým potiahnutím z dolnej časti displeja. Predstavené bolo v iOS 7, ktoré sa postupne vyvinulo do dnešnej podoby. Avšak, prispôsobeniu tohto centra sme sa za tri roky od uvedenia iOS 7 nedočkali. Prečo je prispôsobenie vlastne tak vhodné zahrnúť do iOS 10?

Tak určite preto, že z piatich prvých horných tlačidiel používaš Wi-Fi, nerušiť alebo uzamknutie otočenia obrazovky. Bluetooth spolu s letovým profilom priznajme, nepoužívaš až tak často ako ostatné užitočnejšie funkcie v tomto centre. iPhone ponúka toľko nastavení, ktoré používame denne a pritom ich zapínanie je umiestnené inde, ako v Centre ovládania.

Uznáš, že napríklad také zapínanie mobilného internetu cez toto centrum by bolo skvelé a ušetrilo ti pár ťuknutí či odomykanie iPhonu. Nehovoriac o tom, že využitím novinky v podobe 3D Touch by sa tieto funkcie mohli rozšíriť o mnoho ďalších.

Dolné ikony batérie, časovača, nočného režimu displeja, kalkulačky a kamery sú viacmenej v pohode. Akurát časovač je možno viac využívaný ako rýchly prístup k nastaveniam budíka. V neposlednom rade treba pripomenúť aj Air Drop, čo je síce fajn funkcia, ak máš viacero Apple zariadení poruke či v tvojom okolí známych. Pre tých, ktorí majú iPhone 4S je Air Drop pomerne neznáma vec  a pre nich by sa možno do tejto kolonky dala vložiť iná, pre nich užitočnejšia funkcia aj napriek obmedzenému priestoru na displeji.

iphone ios 10

Môže ťa zaujímať
- Reklama -