Pokiaľ vlastníte počítač s operačným systémom macOS, pravdepodobne využívate programy od výmyslu sveta. Existuje ale softvér, ktorý je zaujímavý a možno ho nepoznáte. Dnes vám ukážeme 5 appiek, nad ktorými by ste mohli pouvažovať. Stoja za stiahnutie prípadne za nákup!

Panelicious (zadarmo)

Panelicious (zadarmo)

Začneme šikovnou aplikáciou Panelicious. Ako už napovedá samotný názov, pomocou jednoduchých blokov si dokážete prispôsobovať svoje appky a súbory na ploche. Všetko presne tak aby ste v tom mali čo najlepší prehľad.

Samozrejmosťou je aj možnosť individualizácie. Panely si nastavíte podľa svojich preferencií (farbu, vzhľad, veľkosť a tak ďalej). Najväčším benefitom je, že appku si stiahnete úplne zadarmo. Ak máte radi poriadok a organizáciu, za skúšku nič nedáte. Za nás je to super softvér, ktorý využívame už niekoľko rokov a sme s ním nadmieru spokojní.

Tuck (6,99$)

Tuck je perfektná záležitosť vo chvíli, keď si chcete upraviť používateľské rozhranie na domovskej ploche. Hoci nie je zadarmo, nákupom získate sofistikovaný softvér, uľahčujúci prácu na každom jednom zariadení.

Pomocou niekoľkých kliknutí môžete presúvať okná na rôzne miesta obrazovky tak, aby ste ich nevideli (hore, dole, vpravo a vľavo). Po prejdení kurzorom v danej oblasti okná vybehnú a vy ich môžete používať. Najlepšie to pochopíte po prehratí prezentačného videa vyššie. Tuck si môžete zakúpiť kliknutím na tento odkaz.

MacDroid (23,99$ ročne)

MacDroid

Nie každý používateľ Macu musí vlastniť iPhone. Tak isto sú tu aj ľudia, ktorí dostali v práci Android. Práve pre nich je tu aplikácia MacDroid. Hoci za ňu budete platiť každý jeden rok 23,99$, uľahčí vám život v mnohých oblastiach.

Postačí vám niekoľko kliknutí na to, aby ste mohli prenášať fotografie, videá, hudbu, súbory a ďalší obsah medzi telefónom/tabletom (s Androidom) a Macom. Všetko prebieha cez štandardné USB pripojenie. Pokiaľ si navyše nie ste istí cenou, k dispozícii je aj 7-dňová skúšobná verzia. MacDroid zakúpite tu.

Poolside FM (zadarmo)

Poolside FM

Poznáte tú situáciu, keď chcete pustiť nejakú hudbu, no neviete si vybrať? Presne pre vás je tu aplikácia Poolside FM, ktorá vás naladí. Nachádzajú sa tu rozsiahle zoznamy skladieb plné letných hitov.

Všetko je samozrejme úplne zadarmo a tak si to môžete vyskúšať a následne zvážiť, či sa vám softvér zapáčil alebo nie. Stiahnete ho tu. A ešte jedno dôležité upozornenie na záver! Nezľaknite sa „retro“ prevedenia pripomínajúceho staršie počítače Macinstosh, je to zámer.

Prečítajte si tiež  Na koľkých aktívnych zariadeniach je nainštalovaný systém iOS a iPadOS 16? Výsledok vás možno prekvapí

TextSniper (5$) 

TextSniper

Počítače boli vymyslené najmä preto, aby nám zjednodušili každodenný život. Hoci sa im to veľmi dobre darí, pomocou softvérov ako TextSniper dokážete pracovať ešte efektívnejšie. Pomerne jednoduchý program skrýva riešenie známeho problému, kedy sa nám nechce manuálne prepisovať texty z obrázkov.

TextSniper je schopný z akéhokoľvek screenshotu, PDF dokumentu alebo fotografie preskenovať slová a následne ich skopírovať do schránky. Nie je to možno pre každého, no veľa ľudí to ocení. Aj keď nie je tento program zadarmo, myslíme si, že 5$ je viac ako adekvátna cena.

Tento zoznam bol len hŕstkou z toho, čo niektorí ľudia potrebujú a ani o tom nevedia… Do komentára nám nezabudnite napísať, aké aplikácie nám odporúčate vy. Radi napíšeme ďalšie články aby sme o appkách mohli informovať aj ostatných čitateľom!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.