Pokiaľ patríte medzi filmových tvorcov, iPhone 12 Pro vám bude mať čo ponúknuť. Medzi jeho najväčšie inovácie patrí možnosť natáčania Dolby Vision HDR videa pri 60 FPS. V tomto článku sa dozviete, čo všetko dokáže. Výsledky sú neuveriteľné.

Dolby Vision aj na iPhone 12 mini

Možno ste o tom ani nevedeli, no inovácia sa netýka len vlajkových lodí s označením 12 Pro a 12 Pro Max. Dolby Vision HDR video môžete natáčať v reálnom čase aj na základný iPhone 12 mini a iPhone 12.

V takomto prípade to funguje len pri 30 FPS, no profesionálny formát vám poskytne oveľa presnejšie a realistickejšie farby spolu s prepracovanejším osvetlením a tieňmi. Kvalita sa posunie na vyššiu úroveň.

Za všetkým stojí nový procesor obrazového signálu, ktorý dokáže snímať dve expozície súčasne a vytvárať histogram. Práve z neho sa vygenerujú metadáta Dolby Vision. Apple si na propagáciu zavolalo profesionálneho kameramana a držiteľa Oscara, Emmanuela Lubezkima.

V spolupráci s ním vznikol viac ako trojminútový film, venujúci sa novým možnostiam natáčania. Nespornou výhodou je fakt, že na iPhone 12 dokážete Dolby Vision rovno upravovať. Je to jediný smartfón s týmito schopnosťami a postačia vám defaultné aplikácie Fotky, iMovie alebo Clips.

https://youtu.be/3m07zMRXXP0

Čo hovoríte na vyššie uvedené video? Napíšte nám do komentára. Za nás to vyzerá úplne super. Výsledku napomohla aj optická stabilizácia snímačov pri iPhone 12 Pro Max. Už teraz sa tešíme na recenziu, kde si Dolby Vision HDR vyskúšame v praxi.

Prečítajte si tiež  Elago predáva originálne púzdro pre AirPods, ktoré vychádza z vozidla Mini Cooper.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.