Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple sa snaží svojim zákazníkom ponúknuť čo najlepšie kamerové technológie vo svojom iPhone. Je to jedno z najväčších marketingových lákadiel a dovolíme si tvrdiť, že na ľudí účinne funguje.

Prečítajte si tiež  Spomíname na iPhone 5C: Zaujímavý "dostupný" model, ktorý nikdy nebol úspešný. Dôvod je jednoduchý

Tento trend začal ešte v roku 2009, keď prišiel na trh iPhone 3GS, ktorý bol ako vôbec prvý schopný zaznamenávať video (hoci len v nízkej kvalite). Postupne sa však záznamy vylepšovali a dnes sú už na mimoriadne vysokej úrovni.

Možno by ste ani nepovedali, no tento rok to bude presne 10 rokov od chvíle, čo spoločnosť Apple predstavila iPhone 5. Zariadenie malo vôbec po prvýkrát väčší 4″ displej a takisto ponúkalo jednu šošovku fotoaparátu so schopnosťou zaznamenávať Full HD video (1080p). Z dnešného pohľadu nešlo o žiaden zázrak, no ak sa na to pozrieme z pohľadu doby, v roku 2012 išlo a mimoriadne prepracovanú technológiu.

Na 10 rokov starý hardvér slušný výsledok 

iPhone 5 dokázal zachytiť nádherne zaostrené detaily, pričom niektoré z nich nie sú márne ani v dnešnej dobe. Iste, práca so svetlom trochu zaostáva, no opäť netreba zabúdať, že kamerové technológie sa za uplynulé roky posunuli až extrémne dopredu.

Navyše dnes so zábermi pracujú aj rôzne iné procesy v rámci post-produkcie, ktoré dokážu výsledok ešte trochu zlepšiť. Za kvalitou videa teda nestojí len hardvér ale aj špeciálny softvér.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Pozrite si video pod týmto odstavcom, ktoré bolo natočené na iPhone 5 a napíšte nám do komentára, či by vám jeho kvalita stačila aj v dnešnej dobe. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.