keď sa povie Mac medzi používateľmi Windowsu, veľa ľudí si okamžite predstaví extrémne drahé počítače od spoločnosti Apple. Pravda je však taká, že niektoré z týchto počítačov môžete získať veľmi lacno. Dôkazom je Mac mini s procesorom M1, ktorý kúpite za super cenu u týchto predajcov.

Zariadenie prišlo na trh koncom roka 2020, takže v súčasnosti už nejde o horúcu novinku. V jeho útrobách, ale pracuje veľmi výkonný čip s 8-jadrovou GPU, 8-jadrovým CPU, 256 GB SSD pamäť a 8 GB RAM. Ak sa vám to nezdá, ako prelomový hardvér, verte, že funguje príkladne a stále dokáže prekonať väčšinu svojich konkurentov.

- Reklama -

Zariadenie je určené predovšetkým na kancelárske potreby, prípadne je vhodné aj pre študentov. Určite od neho neočakávajte hranie hier vo vysokej kvalite. Na to, ale nie je stavaný v podstate žiaden Mac. No a cena? Ako sme uviedli v nadpise, tá štartuje hlboko pod 800 €. U autorizovaného predajcu spoločnosti Apple je to konkrétne 759 € s DPH. Ako zákazník dostanete samozrejme aj štandardnú 24 mesačnú záruku. Mac mini kúpite za najmenej peňazí tu.

Aj s príslušenstvom je skoro o 500 € lacnejší ako iMac 24″ 

Mac mini na stole v kancelárii
Zdroj: Unsplash / Ryland Dean

Áno, Mac mini nemá vstavaný displej, klávesnicu ani myš. Toto príslušenstvo si teda musíte dokúpiť v samostatnom predaji. Najlepší zážitok dosiahnete s Magic Mouse 2. generácie, ktorá sa predáva od 72,99 € a klávesnicou Magic Keyboard 2. generácie. Tá je zase dostupná od 99,99 €.

Pridajme k tomu ešte kvalitný 4K monitor Asus VG289Q za 261,8 € a vaša konfigurácia za necelých 1 200 € je hotová. Stále je to o 429 € menej ako za najlacnejší iMac 24″ (dostupný od 1 629 €), ktorý má rovnaký výkon ako Mac mini M1. Ak máte záujem o Mac mini, nakupujte u týchto predajcov.

Mac mini na stole v držiaku
Zdroj: Unsplash / Joey Banks

Ak teda hľadáte kvalitný kancelársky alebo domáci počítač, ktorý vám bude slúžiť ešte najmenej 4-5 rokov bez akýchkoľvek komplikácií alebo sekania. Mac mini je pre vás ako stvorený. Napíšte nám do komentára, aké máte skúsenosti s týmto počítačom vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -