keď sa povie Mac medzi používateľmi Windowsu, veľa ľudí si okamžite predstaví extrémne drahé počítače od spoločnosti Apple. Pravda je však taká, že niektoré z týchto počítačov môžete získať veľmi lacno. Dôkazom je Mac mini s procesorom M1, ktorý kúpite za super cenu u týchto predajcov.

Zariadenie prišlo na trh koncom roka 2020, takže v súčasnosti už nejde o horúcu novinku. V jeho útrobách, ale pracuje veľmi výkonný čip s 8-jadrovou GPU, 8-jadrovým CPU, 256 GB SSD pamäť a 8 GB RAM. Ak sa vám to nezdá, ako prelomový hardvér, verte, že funguje príkladne a stále dokáže prekonať väčšinu svojich konkurentov.

Zariadenie je určené predovšetkým na kancelárske potreby, prípadne je vhodné aj pre študentov. Určite od neho neočakávajte hranie hier vo vysokej kvalite. Na to, ale nie je stavaný v podstate žiaden Mac. No a cena? Ako sme uviedli v nadpise, tá štartuje hlboko pod 800 €. U autorizovaného predajcu spoločnosti Apple je to konkrétne 759 € s DPH. Ako zákazník dostanete samozrejme aj štandardnú 24 mesačnú záruku. Mac mini kúpite za najmenej peňazí tu.

Aj s príslušenstvom je skoro o 500 € lacnejší ako iMac 24″ 

Mac mini na stole v kancelárii
Zdroj: Unsplash / Ryland Dean

Áno, Mac mini nemá vstavaný displej, klávesnicu ani myš. Toto príslušenstvo si teda musíte dokúpiť v samostatnom predaji. Najlepší zážitok dosiahnete s Magic Mouse 2. generácie, ktorá sa predáva od 72,99 € a klávesnicou Magic Keyboard 2. generácie. Tá je zase dostupná od 99,99 €.

Pridajme k tomu ešte kvalitný 4K monitor Asus VG289Q za 261,8 € a vaša konfigurácia za necelých 1 200 € je hotová. Stále je to o 429 € menej ako za najlacnejší iMac 24″ (dostupný od 1 629 €), ktorý má rovnaký výkon ako Mac mini M1. Ak máte záujem o Mac mini, nakupujte u týchto predajcov.

Mac mini na stole v držiaku
Zdroj: Unsplash / Joey Banks

Ak teda hľadáte kvalitný kancelársky alebo domáci počítač, ktorý vám bude slúžiť ešte najmenej 4-5 rokov bez akýchkoľvek komplikácií alebo sekania. Mac mini je pre vás ako stvorený. Napíšte nám do komentára, aké máte skúsenosti s týmto počítačom vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple kopíruje konkurenciu. Nové slúchadlá unikli na internet

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -