Je úplne jedno či hráte Pokémon GO týždeň alebo šesť rokov, určite máte stanovený jeden a ten istý cieľ – chytiť všetkých Pokémonov. Kým však naplníte svoj Pokédex, vždy je lepšie získať niektorých dôležitých Pokémonov skôr. Pomôžu vám dominovať v PvP, Raidoch i pri obrane telocviční.

Aj preto sme zostavili tento článok, v ktorom sa pozrieme na najlepších Pokémonov v hre Pokémon GO. Poďme na to!

Najlepší Pokémoni na Raidy

Shadow Mewtwo

Ikonického a silného Mewtwo musíte mať, ak chcete spôsobiť čo najväčšie poškodenie.

Aby ste maximalizovali jeho silu, musíte ho držať v „Shadow form“ – takže ho za žiadnych okolnosti nečistite.

Čo sa týka movesetu, Mewtwo začne s „frustráciou“ a tento pohyb sa dá zmeniť len počas určitých udalostí. Preto sa uistite, že máte vybraný charged move vždy, keď je to možné. Väčšina hráčov sa zhoduje, že Mewtwoove najlepšie pohyby sú Confusion a Psystrike.

Nanešťastie, pre mnohých hráčov sa dá Mewtwo chytiť len v päťhviezdičkových raidoch alebo počas špecifických udalostí. Tie sa ale našťastie konajú často, takže nezabudnite sledovať, či sa v Pokémon komunite neobjaví ďalšia udalosť.

Ešte jedna pripomienka kým to skúsite – Mewtwo sa žiaľ nedá vymeniť, takže si urobte zásoby pokéballov!

Ak ho chcete získať čo najrýchlejšie, jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť, je rovno si kúpiť účet Pokémon Go s odomknutým Mewtwoom.

Shadow Mamoswine

Mamoswine je finálny vývoj všetkých tých rozkošných Swinubsov, ktoré ste chytili. Na jeho získanie budete potrebovať 100 candies, kameň Sinnoh a Piloswine.

Aby ste maximalizovali silu, budete chcieť rovno shadow verziu – to znamená, že budete musieť prejsť celú cestu od shadow Swinuba.

Mamoswinove najlepšie útočné pohyby sú Mud-Slap a Avalanche.

Mega Latios

Latios je vzácny Pokémon bez evolúcií. Latiosa však môžete premeniť na Mega Latiosa pomocou 300 Mega Energy.

Ako Drygon a Psychic typ je Latios slabý voči pomerne veľkému počtu elementov – Bug, Ghost, Ice, Dragon, Dark a fairy. Voči iným silám je však veľmi odolný – najviac voči elementom Fighting, Fire, Water, Grass, Electric a Psychic!

Jeho najlepšími útočnými pohybmi sú Dragon breath a Psychic – tieto ktoré spôsobia najväčší možný DPS.

Latios sa dá chytiť z Mega raidov počas špecifických udalostí.

Lucario

Ak sa nechcete venovať tieňom alebo sa vám nepodarí získať niektorého z týchto vzácnych Pokémonov, Lucario je dobrou alternatívou. Aj keď Lucariova sila poškodenia nie je taká vysoká ako u vyššie uvedených pokémonov, nebráni mu to v tom, aby bol u hráčov veľmi obľúbený.

Lucariova menšia verzia – Riolu – sa liahne z vajíčok.

Lucario spôsobuje poškodenie najmä skrz perfektnú obranu – má veľa odolností a málo zraniteľností. Za Lucariovu najlepšiu sadu pohybov sa považuje Counter a Aura Sphere.

Pokémoni na obranu telocvične

Blissey

Všetci sme ich už videli. Blissey sú jednoducho všade a sedia na každej telocvični. Možno vás však nikdy nenapadlo prečo. Odpoveď je taká, že ide o jedny z najlepšie brániacich sa Pokémonov v celej hre.

Blissey sa vyvíja z Chansey (je pravdepodobné, že ste ich taktiež videli na telocvičniach), ktorý sa vyvíja z Happiny. Získať dobrého Chanseyho a dostatok candies na vývoj na Blisseyho však nie je jednoduché, keďže Chansey je vo väčšine biómov vzácny Pokémon. Ak sa však ocitnete v púštnom bióme, môžete sa ocitnúť v obklopení Chansey.

Blissey a Chancey sa tak dobre bránia vďaka svojej neuveriteľne veľkej zásobe zdravia, vďaka čomu väčšina hráčov timeoutuje skôr, ako sa im podarí obrancu poraziť.

Blisseyho najlepšie obranné pohyby sú Zen Headbutt a Dazzling Gleam. Keďže však zdravie je to kľúčové, na čo sa tu pozeráme, nemusíte sa pohybmi príliš zaoberať.

Metagross

V telocvičniach ste pravdepodobne videli aj veľa Metagrossov. Je to preto, že spolu s Blissey sú považovaní za najlepšie brániacich sa Pokémonov v hre.

Získať Metagrossa je našťastie o niečo jednoduchšie vzhľadom na to, že jeho prvá forma – Beldum – sa liahne z vajíčok a môžete si ho tiež vymeniť s inými hráčmi. Keď máte dobrého Belduma, na vytvorenie Metagrossa vám stačí 125 candies.

Najlepšie obranné schopnosti Metagrossa sú Zen Headbutt a Meteor Mash. Keďže však Meteor Mash vyžaduje elitnú TM, možno budete musieť namiesto nej použiť Flash Cannon.

Togekiss

Togekiss síce nie je taký silný ako Blissey alebo Metagross, ale je to fantastický a obľúbený obranný pokémon.

Podobne ako Metagross, aj Togekiss sa môže vyliahnuť z vajíčok nízkej úrovne, takže je pomerne ľahké nazbierať množstvo candies a dobrého Togepiho, z ktorého sa vyvinie Togetic a nakoniec Togekiss. No pozor, na konečný vývoj budete potrebovať kameň Sinnoh.

Najlepšími schopnosťami Togekissa sú Charm a Dazzling Gleam. Platí to pre útok aj obranu; sú teda jedným z najlepších využití kameňa Sinnoh.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -