Spoločnosť Apple prepracovala všetky operačné systémy, ktoré má aktuálne v ponuke. Výnimkou nebol ani watchOS 7, ktorý dostal viacero užitočných vylepšení. Medzi najlepšie z nich patrí napríklad sledovanie spánku, detekcia umývania rúk, zdieľanie ciferníkov a mnohé iné. Prečítajte si viac…

Najlepšie funkcie vo watchOS 7

V Cupertine sa sústredili na to, aby majiteľom Apple Watch priniesli čo najviac užitočných vylepšení, ktoré rozšíria možnosti používania. Začať by sme mohli ciferníkmi s väčšou flexibilitou. Aj napriek tomu, že Apple stále nepovolilo vlastné prevedenia (napríklad od vývojárov tretích strán) nachádza sa tu aspoň viac kompilácií z jednej aplikácie.

Okrem toho sa dajú konečne aj zdieľať. Pokiaľ sa vášmu známemu alebo rodinnému príslušníkovi bude páčiť zostava, ktorú nosíte na ruke, nebude potrebné aby si ju sám manuálne nastavoval. Pomocou jednoduchej funkcie mu ju rovno pošlete (Správy, Mail), čím sa dostane do jeho hodiniek behom sekundy.

Vývojári sa tiež rozhodli zaradiť niektoré užitočné zostavy priamo do App Store, odkiaľ si ich šikovne stiahnete. Hodinky tak isto obdržali aj úplne nový ciferník Chronograph Pro.

Lepší spánok…

Apple sa rozhodlo po dlhých rokoch pridať do Apple Watch aj funkciu pre sledovanie spánku. Akonáhle ju aktivujete, všetky údaje si budete môcť prezerať v aplikácii Zdravie na vašom iPhone. Údaje žiaľ nie sú až také podrobné, ako by ste možno očakávali. Základné informácie ale určite oceníte.

Vo chvíli, keď sa hodinky dostanú do režimu „spánku“, deaktivujú displej a spustia režim Nerušiť. To je výborné najmä pri Apple Watch Series 5 s always-on, ktorý mnohých ľudí počas noci otravuje. Nastaviť si tu viete dokonca aj vlastný harmonogram.

Čo sa týka výdrže batérie, tak tu sa nie je čoho obávať. watchOS 7 je navrhnutý tak, aby vás upozornil na situáciu, kedy je potrebné Apple Watch opäť nabiť. Vďaka tomu vám nebude robiť problém ani používanie v noci.

Čisté ruky či tanec

Jedna z najzaujímavejších funkcií je určite detekcia umývania rúk. Aj keď nemôžeme povedať, že by v rámci prvotného testovania fungovala najspoľahlivejšie, stále je to iba beta verzia a do oficiálneho vydania má ešte dosť času na vyladenie.

Akonáhle Apple Watch zistia, že si práve umývate ruky (na základe pohybov a zvukov vody), spustia rozhranie, ktoré vám automaticky začne odpočítavať 20 sekúnd (ktoré by ste mali stráviť pri umývadle). Vďaka tomuto triku sa zbavíte väčšiny baktérií a vírusov, ktoré sa môžu prenášať dotykom.

Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať limitovanú edíciu Apple Watch Series 6 Black Unity

Zabudnúť by sme nemali ani na drobnú zmenu, kedy firma premenovala aplikáciu „Aktivita“ na „Fitness“ a pridala ďalšie zaujímavé cvičenia.

Mohli by sme tu zaradiť napríklad aj tanec, čím používanie týchto inteligentných hodiniek nadobúda úplne iný rozmer. Samozrejme, že konkrétnych vylepšení je ešte oveľa viac. watchOS 7 bude vydaný pravdepodobne po boku iOS 14 niekedy v septembri/októbri 2020. Momentálne je len v beta verzii. Čo hovoríte na novinky? Napíšte nám do komentára, ktorá vás zaujala najviac…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.