Pandémia koronavírusu donútila ľudí, aby dbali na zvýšené hygienické štandardy. Umývanie rúk je jedna zo základných vecí, ktorá môže zastaviť jej šírenie. V novom watchOS 7 sa nachádza funkcia, ktorá dokáže zistiť či ste práve pri umývadle a následne vám spustí 20 sekundový časovač. Podľa Apple “nevznikla cez noc”.

watchOS 7 – Detekcia umývania rúk

Na prezentácii počas WWDC 2020 dostala táto novinka svoj vlastný priestor. Aj keď sme ju neočakávali, popravde nás ani veľmi neprekvapila.

- Reklama -

Aktuálna situácia vo svete si doslova vyžaduje podobné softvérové a hardvérové vylepšenia, vďaka ktorým dbáme na hygienu v omnoho väčšej miere. V tomto prípade dokážu inteligentné hodinky Apple Watch zistiť, či si práve umývate ruky. Pomáhajú im v tom technológie ako akcelerometer či mikrofón. Áno, zariadenie počúva tečúcu vodu.

Pokiaľ si je isté, že stojíte pri umývadle, automaticky vám pustí časovač, nastavený na 20 sekúnd. Je to doba čistenia, ktorú odporúča aj WHO (Svetová zdravotnícka organizácia). Akonáhle skončíte skôr, Apple Watch vás na to patrične upozornia.

watchOS 7 - Detekcia umývania rúk bola vo vývoji celé roky.
Apple Watch umývanie rúk – svetapple.sk

Z prvých testovaní systému žiaľ musíme povedať (a naši zahraniční kolegovia súhlasia), že novinka nefunguje až tak dobre, ako by sme si možno predstavovali. Kameňom úrazu je práve detekcia umývania rúk.

Hodinky ju nie vždy “odhadnú” úplne správne a tak sa niekedy nespustí časovač. Na druhej strane sa ale stále jedná len o beta verziu, takže to vieme tolerovať. Uvidíme, ako to bude vyzerať vo finále.

Čerešničkou na torte je informácia, že hoci Apple funkciu vydalo spolu s watchOS 7 (najmä kvôli COVID-19), v skutočnosti ju vyvíjalo dlhé roky predtým. Informáciu prezradil pre TechCrunch viceprezident pre technológie spoločnosti Apple, Kevin Lynch.

watchOS 7 - Detekcia umývania rúk bola vo vývoji celé roky.
watchOS 7 – Detekcia umývania rúk bola vo vývoji celé roky.

zdroj

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here