Informácie o druhej generácií Apple Watch si spoločnosť Apple stráži veľmi dobre. Niet sa čomu čudovať, veď každý ich produkt spôsobil revolúciu v technologickom priemysle. Teraz sme všetci zvedaví na pokračovanie hodiniek a Apple si opäť dáva záležať na ustrážení všetkých tajomstiev. Na konečnú podobu a funkcie si pravdepodobne budeme musieť počkať do oficiálneho predstavenia. Pre netrpezlivých však píšeme tento článok, v ktorom vám prezradíme niekoľko zásadných klebiet o druhej generácií Apple Watch.

Marec

Podľa “Commercial Times” sa začali prípravy na výrobu Apple Watch 2. Čo by mohlo znamenať, že tieto smarthodinky budú predstavené už v marci, čo len potvrdzuje slová Barryho Lama, predsedu predstavenstva spoločnosti Quanta, ktorá je dlhoročný zmluvný výrobca Apple produktov. On predpokladá, že Apple predstaví nové smartwatch na svojom evente už začiatkom jari.

- Reklama -

No podľa najnovších správ, už ani toto nie je pravda. Event, ktorý sa bude konať začiatkom jari bude venovaný Macom, a tak si na Apple Watch budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Ak teda nové hodinky nebudú oznámené na jar, potom môžu byť predstavené v septembri spolu s iPhone 7, čím by došlo k 18-mesačnému cyklu.

Senzory

Apple sa zameriava na zdravie, o čom hovorí aj fakt, že rozširuje svoj developerský tím. Experti na dizajn zdravotných senzorov, softvéru pre ultrazvuky a fyziologický rozvoj sa pripojili k tímu, čo môže znamenať zlepšenie už existujúcich/dostupných senzorov a dokonca aj predstavenie nových. Prišiel Apple na to ako uskutočniť neinvazívny diabetický test? Vyvinuli senzor na meranie tlaku a obsahu kyslíka v krvi?

Tenšie

Apple naďalej pokračuje v hľadaní nových produkčných procesov a vývoji dizajnu komponentov. Ich dodávatelia vyvíjajú tenšie OLED displeje pre mobilné zariadenia, ktoré by znamenali tenšie produkty bez rôznych kompromisov…

Životnosť batérie

Je možné, že každý štvorcový milimeter priestoru vytvorený tenším displejom využijú na väčšiu batériu, ktorá predĺži výdrž smarthodiniek.

Materiály

Existujú potvrdené správy o tom, že Apple použije v niektorých svojich nových modeloch nové prémiové materiály ako napríklad titán, volfrám, paládium a platina.

Vodotesnosť

Vodotesnosť smarthodiniek, je jednou z najužitočnejších vecí smarthodiniek, najmä keď sa jedná o nepretržité meranie životných funkcií. Okrem toho si predstavte, že sa pôjdete potápať so svojimi Apple Watch hodinkami a potom pomocou FaceTime uskutočníte hovor z koralového útesu. Okrem toho, meranie plávania môže byť celkom dobrá konkurenčná výhoda.

FaceTime kamera

Magazín AppAdvice špekuluje o tom, že druhá generácia bude disponovať FaceTime kamerou (zvuk a video). Toto je jedna z vecí, ktorú budú mať majitelia druhej generácie Apple Watch skôr ako majitelia Android Wear zariadení, ale iba v prípade, že budú predstavené na jar. Huawei síce testuje podobnú funkciu, zatiaľ však nie je známe, kedy bude aktualizácia dostupná.

Bez pripojenia na telefón

Obmedzenia batérie robia ťažším spraviť smarthodinky nezávislé od iPhonu, vzhľadom na výpočtovú rýchlosť procesorov a ich hlad po energií. Okrem toho aj neustále pripojenie k sieti vie poriadne ukrojiť zo života batérie. Napriek tomu Apple vyvíja nový Wi-Fi čip, ktorý bude schopný zvládnuť FaceTime, úlohy, emaily a správy len pomocou Wi-Fi pripojenia a bez pomoci vášho iPhonu. Podľa Arcuriho, analytika Cowen and Co., Apple Watch 2 nebudú potrebovať iPhone pre plnú konektivitu, no určite nebudú disponovať SIM kartou.

Rýchlosť

Apple Watch 2 asi budú disponovať novým Apple S2 čipom. S1 procesor bol skonštruovaný 28-nanometrovým procesom, no spoločnosť asi prejde na 14-nanometrový proces. S1 tiež disponovali Wi-Fi modulom od spoločnosti Broadcom, ktorý bude dostupný aj v novej verzií v S2 procesore.

GPS

GPS vyzerá ako špekulácia, ale prečo nie? Prečo by sme mali vždy nosiť so sebou iPhone a smarthodinky, ak si chceme presne zmerať svoju pozíciu pri behaní alebo turistike? Žiaľ, viacerí analytici neočakávajú GPS v druhej generácií.

Viaceré zariadenia naraz

Spoločnosť prednedávnom potvrdila funkciu podpory viacerých Apple Watch pripojených k jednému iPhonu. Môže to znamenať, že majú plány vytvoriť aplikácie a služby pre tímy?

Väčšie

Spoločnosť prezentuje Apple Watch ako šikovné a krásne príslušenstvo. Prvá generácia bola dostupná iba v dvoch veľkostiach. Bude druhá generácia dostupná vo viacerých veľkostiach alebo tvaroch? Podľa viacerých správ z Južnej Kórei asi nie.

Financovanie

John Feland, analytik Argus Insights, špekuluje nad tým, že Apple predstaví schému mesačného financovania kúpy Apple Watch. Niečo podobné už existuje v podobe iPhone Upgrade Program. Tieto programy financovania určite nebudú dostupné na Slovensku.

Inteligentné remienky

Podľa portálu Wearables budú nové Apple Watch disponovať inteligentnými remienkami, ktoré môžu obsahovať napríklad dodatočnú batériu. Apple si tiež patentoval notifikačný remienok, ktorý prinesie dodatočné notifikácie na váše zápästie. Viac o tom si môžete prečítať v našom článku…

Vzhľad

Asi najväčšia špekulácia zo všetkých je, že druhá generácia Apple Watch bude disponovať okrúhlym displejom.Viacerí analytici sa zhodli, že na okrúhly displej na Apple Watch si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Ako si ich predstavujú dizajnéri si môžete pozrieť v našom článku…

apple watch 2

 

Článok prevzatý od nášho partnerského portálu mojesmarthodinky.sk

http://mojesmarthodinky.sk/

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.