O koronavíruse píšeme skoro denne. Epidémia momentálne ovplyvňuje produkciu spoločnosti Apple, ktorá je situovaná v Číne. Technologický gigant sa všetkými silami snaží o to, aby prekonal prekážky a úspešne spustil predaj nového modelu iPhone SE 2 (iPhone 9). To síce urobí, ale v prvej polovici 2020 budú veľké problémy s jeho dodávkami…

iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mať v prvej polovici roka 2020 veľký problém.

Najnovšie informácie pochádzajú od veľmi relevantného zdroja. Postaral sa o ne analytik Ming-Chi Kuo, ktorý vydal správu o tom, ako to bude počas následujúcich mesiacov vyzerať, v pozadí spoločnosti Apple. No a nie je to rúžové. Hoci sa technologický gigant snaží „čo to dá“, koronavírus ide priamo proti nemu a ničí mu plány s predajom a výrobou.

Podľa Kua sa situácia výrazne nezmení až do konca prvého polroka 2020. Vzhľadom na to, že po marci budeme mať za sebou prvý štvrťrok, je to prognóza na asi 4 mesiace dopredu. No a to nie je veľmi pozitívne.

Podľa renomovaného analytika sa v továrniach nepracuje takým tempom, v akom by sa mohlo. Dôvodom sú jednak ľudia, ktorí sa boja chodiť do práce a potom výpadky súčiastok od ďalších dodávateľov, ktorí majú tiež obmedzenú rýchlosť produkcie, alebo nepracujú vôbec (ak sú v bezprostrednej blízkosti zóny ohrozenia).

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Dostupný bude v troch farbách – svetapple.sk

Ako sme už ale uviedli, koronavírus nezastaví predstavenie iPhonu SE 2 (iPhonu 9), ktoré by sa malo konať 31. marca 2020. Apple bude zrejme organizovať keynote, ale vzhľadom na problémy, ktoré sú momentálne vo svete sa môže stať, že pôjde len o akési „online predstavenie“. Podľa odhadov by sa potom mohol iPhone SE 2 (iPhone 9) dostať do predaja už 3. apríla. Vzhľadom na problémy sa môže stať, že v niektorých krajinách bude dostupný až neskôr ako inde.

Telefón bude štartovať na sume 399$ (cca. 489€) so základnou pamäťou 64 GB. K dispozícii budete mať ešte väčší, 128 GB model a tiež procesor Apple A13 Bionic, ktorému bude sekundovať 3 GB operačná pamäť RAM.

Držíme Applu palce, aby mal s výrobou čo najmenšie problémy a aby sa mu podarilo všetko dotiahnuť do úspešného konca. Na nový, „dostupný“ iPhone sa už veľmi tešíme a dúfame, že príde tak, ako to predpovedajú úniky. Ako ste na tom vy?

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mať v prvej polovici roka 2020 veľký problém.
Prečítajte si tiež  Android totálne rozdrvil iOS v zastúpení na trhu. Samsung je najväčší predajca smartfónov na svete a Apple hrá druhé husle
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.