Apple v súčasnosti opäť inovuje a nakoľko potreboval svoje počítače urobiť zase o čosi zaujímavejšie a hlavne používateľsky prívetivejšie, tak drahšie verzie počítačov vybavil celkom novou technológiou, ktorú nazýva Touch Bar. Je to vlastne OLED pásik na vrchnej strane klávesnice, ktorý zjednoduší ovládanie počítača. Je to fantastický nápad, aj keď s najlacnejším MacBookom stojí 2000 eur. Tak či onak, touto technológiou bude môcť byť vybavený ďalší produkt. Magic Keyboard!

Magic Keyboard

Ak používaš iMac, je vysoká pravdepodobnosť, že používaš aj príslušenstvo od Apple. Konkrétne máme na mysli klávesnicu Magic Keyboard, prípadne myš, Magic Mouse. Dnes sa budeme venovať prvému produktu, ktorý dosť možno čaká veľká obmena. Apple by totižto mohlo predstaviť klávesnicu, ktorá by okrem posledných inovácií (zmenšených kláves) ponúkla aj vynovený dizajn, no a hlavne OLED pásik na vrchnej strane rovnako, ako ho má aj MacBook Pro 13″ a 15″ (hovoríme o drahších modeloch, základná konfigurácia OLED pásik žiaľ nemá).

- Reklama -

Táto na prvý pohľad drobnosť je vlastne veľmi dobrý nápad, ktorý ocení určite nejeden používateľ stolového počítača. Hlavný dôvod predstavenia je ten, že dotykom sa skrátka niektoré veci robia lepšie ako mechanicky na klávesnici či myši. Človek má vo svojich prstoch omnoho lepší cit, a tak Touch Bar aj na tomto mieste určite nie je od veci. Vieme si teda predstaviť, že Apple niečo podobné v dohľadnej dobe na nejakej konferencií ukáže. V tom prípade by ale malo zrejme jemne pozmeniť dizajn a hlavne pridať koncovku USB-C, cez ktorú by bolo príslušenstvo pripojené do nabíjania, prípadne do počítača.

Magic Keyboard - svetapple.sk

Ak by šlo Apple naozaj do extrému a svoju klávesnicu by chcelo mať v podstate dokonalú, mohlo by pridať aj haptickú odozvu, teda technológiu Force Touch, ktorú nájdeme pri mnohých súčasných produktoch. Samozrejme, čo sa ceny týka, to si dnes netrúfame odhadnúť, nakoľko stále nie je isté, či Apple skutočne niečo podobné niekedy predstaví. Ak ale áno, je pravdepodobné, že sa dočkáme dvoch verzií. Prvá bude pozmenená súčasná generácia Magic Keyboard, no a druhá príde aj s OLED pásikom, príčom táto verzia sa môže cenovo líšiť v relácií zhruba 100 eur.

Všetky novinky ohľadom Apple samozrejme naďalej sledujeme a budeme ťa o nich neustále informovať. Podobná technológia, ktorú uvidíš na následujúcich renderoch by nás určite všetkých potešila. Predsa len je to novinka, čo sa MacBookov týka a ľudia sa po nej idú doslova roztrhať. Ak sa teda dostane do predaja, zákazníci určite novinku od Apple radi ocenia! 🙂

Magic Keyboard - svetapple.sk

Magic Keyboard - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.