Séria GTA je jedna z najznámejších z histórie herného priemyslu. Posledný titul, GTA V vyšiel ešte v roku 2013 a odvtedy stále funguje s aktualizáciami a stále vylepšovaným online svetom. Prešlo však už predsa len dosť času a my očakávame nástupcu. “Trevor” nám možno prezradil, kedy sa dočkáme nového GTA VI!

GTA VI, čo od neho môžeme očakávať?

Momentálne sa herný svet stále viac a viac zameriava na nástupcu hernej série GTA. Predsa len ako sme už spomínali, posledný diel GTA V prišiel ešte v septembri 2013 a odvtedy sme sa nedočkali jeho nástupcu. Dnes je to viac ako 6 rokov od doby, kedy sme si hru mohli po prvý krát vyskúšať na ešte starých herných konzolách PS3 či Xbox 360. Počítačová verzia prišla v roku 2015 avšak čo chvíľa je tu rok 2020 a my o GTA VI, ktorý by mal byť nástupcom nemáme zatiaľ žiadne oficiálne informácie. Pojednávať môžeme teda iba s tým, čo sa “šepká v kuloároch”.

No a nie je toho málo. Podľa dávnejších informácii pôjde o herný titul, ktorý bude nástupcom klasického GTA Vice City. Pôvodne hra vyšla ešte v októbri 2002 na PlayStation 2. Zaujímavosťou je, že sa stala aj 4. najpredávanejšou hrou na tejto platforme s vyše 9,5 miliónmi predaných kusov (Najpredávanejšou hrou bolo GTA San Andreas, ktorého [nie príbehové] pokračovanie je práve GTA V). Nedávny únik ale zaznačil, že to bude všetko ešte možno trochu ináč. Nevylučuje pri tom prítomnosť Vice City. Doplniť by sa však malo aj Liberty City a Los Santos. Inými slovami by novinka mohla mapovať hneď 3 veľké americké mestá, respektíve ich “klony”.

Trevor nám možno prezradil, kedy sa dočkáme nového GTA VI - svetapple.sk
Trevor nám možno prezradil, kedy sa dočkáme nového GTA VI – svetapple.sk

To by bol skutočne obrovský krok vpred a veľmi by nás touto cestou autori potešili. Problémom môže byť možno obrovská kapacita samotnej hry, veď už dnes má vyše 65 GB a s každým jedným updatom sa táto hodnota zväčšuje. Na druhej strane ale v budúcnosti bude bežné, že herné tituly budú mať nejakých 200-300 GB a tak sa podľa všetkého nemusíme ničoho báť. Každopádne ak by hra obsahovala 3 mestá a opäť podobný štýl 3 rozličných príbehových línii vrámci hlavných postáv, mohlo by ísť o tu najlepšiu hru, aká kedy vznikla.

- Reklama -

“Trevor” nám možno prezradil, kedy sa dočkáme nového GTA VI!

No a na záver posledný únik. Ten nemusí byť nijako hodnoverný. Predsa len nevieme ani len to, či sa v GTA VI opäť stretneme s postavami z GTA V. Malý leak ale vydal do sveta herec Steven Ogg, ktorý stvárňuje vo svete GTA postavu šialeného Trevora. Ten na Brasil Game Show povedal, že GTA VI vyjde čoskoro. “Hry vychádzajú (pravdepodobne z hernej série GTA) každých 7-8 rokov, vypočítajte si to.”

Problémom ale je, že to nie je úplne pravda. GTA San Andreas vyšlo napríklad v roku 2004, zatiaľ čo GTA IV v roku 2008. To je rozdiel len 4 rokov. Gta IV a GTA V potom od seba delí 5 rokov. Ak by sme to mali takýmto spôsobom počítať, GTA VI by prišla už minulý rok. 7-8 rokov nemá v histórii tejto hernej série obdoby. Dá sa to ale považovať za reálny údaj. Boli by sme omnoho radšej, keby to bolo práve 7 rokov. To by znamenalo, že hra by mohla byť ohlásená už začiatkom budúceho roka a bude jeho koncom alebo začiatkom 2021) aj vydaná. Veľmi sa na to tešíme a dúfajme, že špekulácia o 3 mestách sa napokon aj naplnia. Bolo by to impozantné herné dielo…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here