Aj napriek tomu, že prispôsobiteľnosť operačného systému iOS nie je až tak veľká ako na Androide (samozrejme, všetko je možné, ako príklad uvediem jailbreak a jeho obrovské možnosti), majitelia jabĺčkových zariadení sa stále snažia prísť na „obchádzky“, ktorými by si systém mohli aspoň trochu prispôsobiť. Dnes sa pozrieme na to, ako zneviditeľniť pre niektorých otravné názvy zložiek na domovskej obrazovke.

Dnes si ukážeme maličký trik, a to konkrétne ako skryť názvy zložiek na domovskej obrazovke iOS, čo sa môže hodiť každému, kto chce mať plochu na iPhone ešte minimalistickejšiu, prípadne sa chce odlišovať od ostatných kamošov s iPhone/iPad/iPod, ktorí o tomto triku nevedia! Návod taktiež môžeš použiť na zneviditeľnie záložiek zo Safari.

Jednoduchý a pre všetky iOS

Postup je veľmi jednoduchý a funguje na ktoromkoľvek iOS! Stačí len skopírovať špeciálny prázdny znak zo stránky, na ktorú nájdeš odkaz nižšie. Tento znak potom vložíš do názvu priečinka a hotovo. Názov zložky, ktorý sa na domovskej obrazovke ukazuje priamo pod ňou (rovnako ako u aplikácií) úplne zmizne. Dobrou správou je, že skryť názov je možné úplne u všetkých zložiek trvalo! To znamená, že sa nebudú zobrazovať ani po reštarte. Poďme si ale celý postup popísať krok po kroku a krátkeho videa.

Návod:

  1. Na svojom iOS zariadení (iPhone, iPad, iPod Touch) navštív túto stránku
  2. Na stránke klikni na „Click here, čím sa označí inak neviditeľný znak v zátvorkách. V prípade, ak by toto nefungovalo, podrž prst na mieste medzi zátvorkami a zvoľ „Označiť všetko
  3. Následne zvoľ „Kopírovať“
  4. Teraz sa vráť na domovskú obrazovku, otvor zvolenú zložku
  5. Chvíľu podrž prst na názve zložky, kým sa neobjaví pri názve krížik a budeš mať možnosť upravovať názov.
  6. Zmaž názov zložky (najjednoduchšie krížikom) a namiesto neho vlož skopírovaný text (podrž prst v poli a následne zvoľ „Vložiť„)
  7. Teraz už len stačí kliknúť na Home Button prípadne na klávesnici na Hotovo
  8. Vráť sa z priečinka späť na domovskú obrazovku, názov zložky by mal byť preč, natrvalo!
  9. V prípade, že ti niečo nevyšlo,  alebo ti tento návod nefunguje,  napíš nám komentár a my ti s tým radi pomôžeme!

Videonávod:

Prečítajte si tiež  Apple TV+ a krok, ktorým si nás Apple skutočne získalo...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk